Практика

Виїзд за кордон непридатних до військової служби з виключенням з обліку

Виїзд за кордон непридатних до військової служби з виключенням з обліку
Під час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років, які визнані військово-лікарськими комісіями (ВЛК) непридатними до військової служби та були виключені з обліку мають право на перетин державного кордону. Причому не важливо, чи було такий висновок отримано до початку воєнного стану або під час повномасштабного вторгнення.

На підставі довідки ВЛК про непридатність такий призовник або військовозобовʼязаний підлягає виключенню з військового обліку. При виключенню з обліку у військово-обліковому документі має стояти печать “виключений з військового обліку” та записи про виключення з обліку на підставі довідки ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з обліку. Саме виключення відбувається на підставі п.6.3 ст.37 закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”.

Важливо, що будь-які відмітки про зняття з військового обліку не дають право на виїзд за кордон, право на перетин кордону мають право особи, які були саме виключені з обліку за станом здоровʼя.

Тобто для перетину державного кордону необхідно мати військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного, приписне посвідчення) з печаткою про виключення з військового обліку за станом здоровʼя. Додатково можна мати довідку ВЛК, за якою особу було визнано непридатною до військової служби.

Яким чином перевіряється справжність документів?

Наразі доволі частим явищем є підробка військово-облікових документів про непридатність. Інспектори прикордонної служби уповноважені робити перевірку справжності таких документів. Зазвичай перевірка відбувається шляхом направлення запитів до районних ТЦК та СП, які видають відповідні документи. З початком роботи електронного реєстру військовозобовʼязаних “Оберіг” потреба в таких запитах відпала, адже прикордонники можуть в режимі онлайн перевірити інформацію стосовно виключення з військового обліку за станом здоровʼя. Інформація про проходження ВЛК, зняття, виключення з військового обліку відображається у даному реєстрі.

Що робити, якщо відмовляють в перетині кордону?

Доволі частими є відмови в перетині кордону. Причинами відмови можуть бути як недоліки в самих військово-облікових документах, так і порушення зі сторони Прикордонної служби. У випадку, якщо у військово-облікових документах неправильно зазначені відомості про виключення з обліку необхідно звертатись до районного ТЦК та СП для виправлення недоліків.

Якщо відомості про виключення з обліку є офіційними та відображаються в реєстрі військовозобовʼязаних проте прикордонники все рівно відмовляють - необхідно отримувати рішення про відмову в перетині державного кордону та оскаржувати таку відмову до суду.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно перетину деражавного кордону на підставі непридатності до військової служби з виключенням з обліку ви можете проконсультуватись з юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти здійснюють комплексну допомогу в перетині державного кордону. У випадку, якщо вам відмовили у виїзді - ми зможемо оскаржити таке рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону в період військового стану. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ