Практика

Переведення до тилової військової частини через Армія+

Переведення до тилової військової частини через Армія+
У звʼязку зі змінами до законодавства військовослужбовці Збройних Сил України отримали можливість подати рапорт на переміщення до іншої частини в онлайн режимі через застосунок Армія+. В тому числі існує можливість переміщення із бойової в тилову частину або з тилової в іншу тилову військову частину. Юристи юридичної компанії INSEININ детально дослідили нововведення та процедуру здійснення онлайн переведення до тилової військової частини.

Хто має право на переміщення до тилової військової частини?

Звернутись із рапортом на переміщення до тилової військової частини мають право військовослужбовці ЗСУ, які за висновком військово-лікарської комісії придатні до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку військово-лікарської комісії.
Також додатково таке право на переміщення мають військовослужбовці, які наразі проходять військову службу у тилових частинах та оперативного забезпечення, вищих військових 2 навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву. Такі військові можуть переміститись до іншої тилової військової частини.
Для кого переміщення до тилової частини не можливе?
Військовослужбовці, які за висновком ВЛК є повністю придатними до військової служби не можуть отримати погодження на переміщення до тилової військової частини. Рапорт на переміщення погоджується лише військовослужбовцям, які за станом здоровʼя є придатними тільки для тилової служби. Проте такі військовослужбовці мають право подати рапорт на переміщення до іншої бойової військової частини.
Які документи необхідні для переміщення до тилової військової частини?
До рапорту, який подається через застосунок Армія+ долучаються наступні документи:
  1. Копія військово-облікового документа (військового квитка).
  2. Відношення (рекомендаційний лист) від командира військової частини, в яку військовослужбовець бажає переміститись.
  3. Дозвіл командира на переміщення.
Погодження командира частини, в якій зараз військовослужбовець проходить службу не вимагається у випадку переміщення на підставі постанови ВЛК
Кому можуть відмовити у задоволені рапорта на переміщення?
Поданий військовослужбовцем рапорт розглядається протягом 72 годин Кадровим центром Збройних Сил. У переміщенні можуть відмовити за однією з підстав:
  1. Якщо військовослужбовець не належить до категорії, які можуть бути переміщенні.
  2. Якщо військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині менше шести місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою, окрім військових, які переміщаються на підставі висновку ВЛК.
  3. Якщо до рапорту не додані всі необхідні документи: відношення, погодження командира, військово-обліковий документ.
За відсутності підстав для відмови у переміщенні Кадровий центр Збройних Сил готує проект наказу на переміщення з доданими до нього документами і передає їх Головнокомандувачу Збройних Сил (для військовослужбовців офіцерського складу) або начальнику Генерального штабу Збройних Сил (для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу) на підписання. Такий наказ повинен бути підписаний протягом 24 годин після завершення перевірки.

Консультація адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно переміщення до тилової частини, звільнення з військової служби, проходження ВЛК, ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового права. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ