Призову на військову службу по мобілізації підлягають військовозобовʼязані громадяни України. Проте не всі такі особи мають бажання та можливість проходити військову службу в Збройних Силах України тому постає питання чи можна законно відмовитись від мобілізації та призову на військову службу в період дії військового стану?
Хто може законно відмовитись від призову на військову службу?
Оборона України є обовʼязком, а не правом громадян. А тому всі військовозобовʼязані громадяни повинні виконати цей обовʼязок та можуть бути призвані на військову службу. Мобілізації ж не підлягають лише особи, яким відповідно до закону надано право на відстрочку від призову на військову службу.
Тобто, відповідно до нормативно-правових актів військовозобовʼязані особи, які не мають підстав для відстрочки не мають права на відмову від мобілізації, адже захист територіальної цілісності та незалежності це є їхнім обовʼязком, а не правом.
Тобто, відповідно до нормативно-правових актів військовозобовʼязані особи, які не мають підстав для відстрочки не мають права на відмову від мобілізації, адже захист територіальної цілісності та незалежності це є їхнім обовʼязком, а не правом.
Відмовитись від вступу на військову службу за власним бажанням мають право лише категорії осіб, яким відповідно до закону надано право на відстрочку, а саме:
- особи з інвалідністю;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
- усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
- зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
- інші категорії громадян.
У випадку, якщо військовозобовʼязаний має право на відстрочку і не надає добровільної згоди на мобілізацію, то він може подати письмову відмову від мобілізації на імʼя начальника ТЦК та СП, у звʼязку з наявністю підстав для відстрочки від призову на військову службу.
Відповідальність за відмову від мобілізації
У випадку, якщо військовозобовʼязаний за відсутності підстав для відстрочки та проблем зі здоровʼям відмовляється від військової служби то може наставати кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу. Кримінальна відповідальність передбачена статтею 336 Кримінального кодексу. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Консультація військового адвоката
У випадку, якщо вам необхідна консультація стосовно відмови від мобілізації, отримання відстрочки, звільнення з військової служби ви можете звернутись за консультацією військового адвоката юридичної компанії INSEININ.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу ухилення від мобілізації в період військового стану достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап, Сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ