Практика

Чи можуть вручити повістку на відправку без проходження медичного огляду

Доволі частими стали випадки незаконних дій працівників ТЦК та СП, які проявляються у мобілізації військовозобовʼязаних осіб без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Військовозобовʼязаним відразу дають повістку на відправку без будь якого медичного огляду. Потрібно розуміти, що такі дії працівників ТЦК та СП є незаконними та підлягають оскарженню.

Відповідно до п.13 ст.2 Закону “Про військовий обовʼязок і військову службу” громадяни України, які призиваються або приймаються на військову службу проходять обов’язковий медичний огляд. Тобто можна дійти висновку, що всі військовозобовʼязанні перед призовом на військову службу підлягають огляду військово-лікарсько комісії (ВЛК) в районному ТЦК та СП. Порушення цієї норми законодавства є підставою для оскарження дій ТЦК та СП та самого призову на військову службу.

Що робити у випадку вручення повістки на відправку без проходження ВЛК

У випадку, якщо ви зʼявились до районного ТЦК та СП за повісткою і вас не направляли на ВЛК, а відразу вручили повістку на відправку або мобілізаційне розпорядження потрібно негайно оскаржувати такі дії.

Краще за все подати скаргу до обласного ТЦК та СП, в якій зазначати про порушення закону “Про військовий обовʼязок і військову службу”, а саме призов на військову службу без проходження медичного огляду.

У випадку, якщо військовозобовʼязаного вже було призвано на військову службу без медичного огляду він має право просити про направлення на ВЛК безпосередньо у військовій частині. У випадку, якщо військово-лікарська комісія поставить висновок про непридатність з виключенням з військового обліку таку особу буде звільнено з військової служби. Якщо ж ВЛК винесе висновок про придатність або обмежену придатність військовослужбовець буде продовжувати проходити службу.

Також можливо оскаржувати незконний призов на військову службу по мобілізації безпосередньо до адміністративного суду. В такому випадку суд може прийняти рішення про скасування наказу про призову на військову службу.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно призову на військову службу без проходження військово-лікарської комісії ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійснюють супровід оскарження рішень районного ТЦК та СП та за наявності підстав наказу про призов на військову службу.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень районного ТЦК та СП. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ