Оскарження штрафу ТЦК

Що робити, якщо штраф ТЦК передано до виконавчої служби?

Що робити, якщо штраф ТЦК передано до виконавчої служби?
Наразі районні ТЦК та СП уповноважені накладати гроші штрафи на військовозобовʼязаних громадян за порушення правил військового обліку та законодавства про військовий обовʼязок та мобілізацію. Процедура розгляду адміністративної справи на винесення постанови про штраф передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Одним із кінцевих етапів адміністративної справи є виконавче провадження по примусовому стягненню розміру грошового штрафу.
Виконавче провадження - це процес примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які не були виконані добровільно. Це завершальна стадія судового процесу або іншого провадження, в якому ухвалено рішення, що підлягає виконанню.
Тобто відкриття виконавчого провадження та примусове стягнення грошового штрафу відбувається у разі не виконання постанови від ТЦК про накладення штрафу. Це означає, якщо своєчасно не сплатити накладений штраф, районний ТЦК має право передати постанову для примусового виконання до Державної виконавчої служби.
Законом №12093 передбачений новий строк, у який необхідно сплатити штраф - протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення.Постанова про штраф набирає законної сили після спливу строку її оскарження, тобто після 10 днів. Тобто, загальний строк, який дається на сплату штрафу за новим законом складає - 40 днів. До відповідних змін встановлювався строк сплати штрафу - 15 днів з моменту набрання постановою законної сили.

Як дізнатись про наявність виконавчого провадження?

Щоб дізнатися про наявність виконавчого провадження, можна скористатися кількома способами:
  1. Перевірити в "Дії" розділ виконавчі провадження. У разі наявності провадження, можна буде скачати постанову від виконавчої служби.
  2. Через єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
  3. Через автоматизовану систему виконавчого провадження https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
  4. Також, можна звернутися до відповідного органу державної виконавчої служби.
В багатьох випадках громадяни дізнаються про наявність виконавчого провадження через сповіщення у мобільний банк про наявність стягнення або про арешт грошових коштів на банківських рахунках. Проте, можливо не чекаючи відповідних сповіщень перевірити наявність провадження в онлайн режимі.

Алгоритм дій за наявності виконавчого провадження

В більшості випадків Державна виконавча служба з метою стягнення розміру грошового штрафу здійснює арешт банківських рахунків та коштів. У разі наявності коштів на таких рахунках може здійснюватись примусове стягнення. У разі відсутності у боржника коштів арешт рахунків та провадження будуть зберігатись.
Виконавче провадження можливо закінчити шляхом погашення боргу або оскарженням постанови від районного ТЦК про накладений штраф. У разі відсутності підстав для оскарження постанови, буде кращим варіантом сплатити борг. Проте за наявності підстав вважати, що штраф від ТЦК є незаконним, краще звернутись до суду та скасувати його. Після набрання рішенням суду законної сили, на цій підставі можна буде закінчити виконавче провадження.
Важливо! Сума штрафу від ТЦК складає від 17000 до 25500 грн. Проте у разі відкриття провадження, розмір штрафу подвоюється та складає від 34 000 до 51 000 грн. Додатково стягується виконавчий збір у розмірі 10% від суми боргу.
Підставами для скасування штрафу є відсутність складу адміністративного правопорушення (тобто військовозобовʼязаний не винен у вчиненні правопорушення) або порушення районним ТЦК процедури накладення штрафу. У багатьох випадках ТЦК значним чином порушують процедуру розгляду адміністративних справ, що є підставою для скасування штрафу.
Виконавче провадження за штраф від ТЦК закінчується у разі погашення боргу або успішного оскарження постанови про штраф через суд. У разі закінчення провадження знімається арешт банківських рахунків.

Юридична допомога

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно штрафів від ТЦК за порушення правил військового обліку, виконавчого провадження та оскарження незаконних штрафів, ви можете звернутись за консультацією до юристів ЮК INSEININ.
Наші юристи є досвідченими фахівцями у даній сфері з великим досвідом позитивних справ. Якщо вам потрібен супровід у процедурі оскарження штрафу та закриття провадження, ви можете звернутись до нас за допомогою.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження штрафів ТЦК.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲