Яка процедура накладення грошового штрафу?
Притягнення до адміністративної відповідальності складається з наступних етапів: виявлення факту вчинення правопорушення, складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, розгляд справи та винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається представниками районного ТЦК та СП за обовʼязкової особистої присутності правопорушника. У випадку відсутності військовозобовʼязаного, представники територіального центру комплектування можуть звернутись до відділку поліції з метою розшуку та доставлення військовозобовʼязаного для складання такого протоколу. Відповідно така особа буде перебувати в розшуку, а в реєстрі військовозобовʼязаних буде відображатись помітка про наявність порушення правил військового обліку. Протокол може не складатись, у разі якщо особу було належним чином повідомлено про дату, час та місце складання протоколу, але останній без поважних причин не зʼявився. В такому разі відразу відбувається розгляд справи та винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувається в приміщенні районного ТЦК та СП протягом 15 днів з моменту складання протоколу. Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається повістка не пізніш як за три доби до дня розгляду справи, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. За результатами розгляду справи складається постанова про притягнення до адміністративної відповідальності. У постанові на правопорушника можуть накласти штраф або закрити справу.
Як дізнатись про грошовий штраф?
Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Постанова не приходить в портал Дія або інші електронні сервіси. У випадку несплати грошового штрафу, може розпочинатись виконавче провадження по примусовому стягненні штрафу. Тоді про штраф можна буде дізнатись через Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень або портал Дія.
На оплату грошового штрафу надається 15 днів. У разі ігнорування постанови, справа передається до виконавчої служби для примусового виконання, а розмір грошового штрафу подвоюється. В рамках виконавчого провадження блокуються банківські рахунки для примусової сплати штрафу. Додатково може накладатись арешт на майно з метою покриття розміру штрафу.
Як оскаржити штраф від ТЦК?
Оскарженню підлягає лише постанова про накладення грошового штрафу. Оскаржити протокол про вчинення правопорушення або подання в розшук не можливо. Для оскарження штрафу від ТЦК та СП необхідно протягом 10 днів підготувати та направити позовну заяву до місцевого суду за місцем знаходження позивача або відповідача. У разі, якщо постанова була отримана пізніше потрібно одночасно подавати заяву про поновлення пропущеного строку на оскарження. Після відктриття провадження у справі судовий орган вирішує питання стосовно скасування постанови та закриття адміністративної справи. Важливо, що звертатись до суду потрібно тільки у разі наявності підстав для оскарження.
Підставами для оскарження штрафу ТЦК є:
Кожна справа є індивідуальною, тому в першу чергу необхідно детально розглянути всі матеріали та докази та визначити наявність або відсутність підставі для оскарження грошового штрафу.
Надішліть запит на консультацію
Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами у най коротший час, щоб допомогти
Залиште свій номер телефону і ми зв'яжемося з вами!
Або ви можете зателефонувати нам самостійно: