Практика

Строки проходження військової служби в період воєнного стану

Строки проходження військової служби в період воєнного стану
Військовослужбовці, які проходять строкову службу, по контракту або по мобілізації стикнулись із проблемою закінчення строків проходження військової служби в період дії військового стану. Дехто помилково вважає, що має право на звільнення у звʼязку із закінченням контракту або закінчення строків служби. Проте в період дії військового стану існують інші правила, які регулюють це питання.

Строк служби для контрактників

Військовослужбовці, які укладали військовий контракт до моменту оголошення військового стану і строк контракту яких закінчився повинні проходити військову службу до кінця дії військового стану. Ця умова зазначена як у військовому контракті таких осіб, так і в Законі “Про військовий обовʼязок і військову службу”. Звільнитись такі військовослужбовці мають право лише за наявності підстав, які передбачені в законі “Про військовий обовʼязок та військову службу”.

Строк служби для військовослужбовців, які проходять строкову службу

Строк служби військовослужбовців строкової служби в мирний період становить 12 або 18 місяців. В період дії військового стану такі особи проходять службу до моменту закінчення дії військового стану або підписання Указу Президента про звільнення зі служби осіб, які проходять строкову військову службу.

Строк служби мобілізованих військовослужбовців

Для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період проходження служби відбувається до строків, визначених рішеннями Президента України, у тому числі у зв'язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації.

Тобто для звільнення необхідно дочекатись указу Верховного Головнокомандувача про демобілізацію осіб, які проходять військову службу по мобілізації.

Також військовослужбовці можуть звільнитись зі служби на підставі стану здоровʼя або сімейних обставин, які передбачені законом.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннми захисту прав військовослужбовців та звільнення з військової служби. Якщо ви маєте право на звільнення з військової служби під час військового стану наші спеціалісти допоможуть його реалізувати. Ми займаємось повним супроводом справи або допомозі з коремих процесуальних питань: консультація, написання рапорту, оскарження відмови у звільненні тощо.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері звільнення з військової служби. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ