Практика

Виїзд за кордон батьком усиновленої дитини

Виїзд за кордон батьком усиновленої дитини
В період дії воєнного стану деякі категорії чоловіків віком від 18 до 60 років мають право на перетин кордону. Однією з підстав, за якою такі особи можуть виїхати за межі України є наявність статусу усиновителя, опікуна, піклувальника, прийомного батька, батька-вихователя неповнолітньої дитини. Проте в деяких випадках прикордонники не визнають таке право на перетин кордону та відмовляють таким особам у виїзді. У звʼязку з цим необхідно детальніше розібратися в нормативному регулюванні даного права.

Право на перетин кордону батьком усиновленої дитини

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.1995 №57 затверджено Правила перетинання державного кордону громадянами України. Дані правила регулюють підстави, за яких військовозобовʼязані громадяни мають право на перетин кордону в період воєнного стану.

Так, відповідно до вимог п.2-6 Правил №57, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов`язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Поряд з цим, абз.9 ч.1 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
Важливо, що виїхати за кордон можуть тільки батьки неповнолітніх дітей віком до 18 років. Усиновлення дитини, яка має матір проте не має батька не дає права на виїзд за кордон.
Документи, які дають право на перетин кодону:
  • рішенням суду щодо усиновлення дитини;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • посвідчення про призначення опікуна;
  • посвідчення про призначення піклувальника;

Які проблеми можуть виникнути?

Доволі частини є відмови в перетині кордону чоловікам призовного віку. Такі рішення про відмову Державна прикордонна служба аргументує відсутністю всього обʼєму документів, які дають право на виїзд або просто не визнають наявність такого права. Доволі часто прикордонники також вимагають довідку про наявність відстрочки від мобілізації для військовозобовʼязаних. Такі вимоги є незаконними. У випадку отримання рішення про відмову в перетині кордону за даними підставами необхідно звертатись до профільного адвоката з питань перетину кордону задля оскарження таких рішень.

Допомога адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно виїзду за кордон для батьків усиновлених дітей ви можете звернутись до військового та міграційних адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти мають значний досвід в питаннях перетину кордону в період дії воєнного стану. Ми надаємо як консультативні послуги, так і здійснюємо супровід на кордоні та супровід оскарження відмови в перетині кордону.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону в період військового стану. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ