Практика

Підстави для виключення з військового обліку за новим законом

Підстави для виключення з військового обліку за новим законом
18 травня законної сили набрав новий законом №10449, який у значній мірі змінює правила військового обліку та підстави для зняття або виключення з військового обліку. Зокрема трансформації зазнали підстави для виключення з військового обліку, які передбачені ч.6 ст.37 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”.

Виключення з військового обліку потрібно розуміти як втрата статусу військовозобовʼязаного або призовника та набуття статусу невійськовозобовʼязаного. Тобто особи, які були виключені з військового обліку не підлягають врученню повісток, проходженню військово-лікарської комісії та мобілізації. Такі громадяни можуть бути поставлені повторно на облік тільки у випадку змін до законодавства.

Наразі право на виключення з військового обліку мають громадяни, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі (60 років).

НЕ є підставою для виключення з військового обліку за оновленим законодавством засуджені до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею. Тобто можливості для таких осіб виключитись з військового обліку з 18 травня 2024 року немає. Ті, хто виключився з військового обліку на цій підставі до 18 травня 2024 року повторному обліку не підлягають та є невійськовозобовʼязаними.

Процедура виключення з військового обліку

Для виключення з військового обліку особі необхідно особисто звернутись до районного ТЦК та СП, в якому вона перебуває на військовому обліку. У випадку, якщо військовозобовʼязаний має застарілі облікові дані їх необхідно уточнити та оновити військово-облікові документи. Після цього подається заява на виключення з військового обліку разом з документами, які надають на це право.

У військово-обліковому документі робляться відповідні записи про виключення з обліку та підставу, за якою це відбулося. Також обовʼязково проставляється печать “виключений з військового обліку”.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку. Відомості про виключення з обліку також вносяться до Єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаний, призовників та резервістів. Виключені з військового обліку громадяни є невійськовозобовʼязаними. Виключені на підставі пунктів 3 та 4 також мають право на перетин державного кордону в період дії воєнного стану.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно виключення з військового обліку та мобілізації ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають повний комплекс послуг стосовно виключення з військового обліку.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку та мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ