Практика

Виплата за поранення військовослужбовцям під час лікування

Військовослужбовці, які отримали бойове поранення, що пов`язане з виконанням бойових завдань із забезпечення національної безпеки і стримування збройної агресії Російської Федерації повинні в період стаціонарного лікування отримувати додаткову винагороди у розмірі 100000 грн на місяць пропорційно часу перебування на стаціонарному лікуванні з приводу поранення. Проте на практиці трапляються випадки, коли військова частина всупереч закону виплачує всього 30 000 грн або не виплачує додаткову винагороду взагалі. В даному випадку необхідно звертатися до суду, щоб повернути ці не нараховані та несплачені кошти.

Хто має право на додаткову винагороду 100 000 грн на місяць?

Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100000 гривень мають право особи, які:
-у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, а для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту - із участю у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії.

Порядок повернення коштів за перебування на стаціонарному лікуванні по пораненню

Перед тим як звернутися до суду необхідно зібрати докази порушення прав військовослужбовця, тобто документи, які свідчать про несплату коштів за період стаціонарного лікування.
В першу чергу з військової частини необхідно отримати Акт службового розслідування або наказ про завершення службового розслідування, в якому буде зазначено, що поранення пов`язане з виконанням бойових завдань із забезпечення національної безпеки і стримування збройної агресії Російської Федерації.
Також необхідно отримати виписку зі стаціонарного лікування, яка підтверджує факт такого лікування та час, протягом якого військовослужбовець перебував на лікуванні.
За результатами службового розслідування військова частина повинна скласти довідку про обставини отриманого поранення, яка підтверджує той факт, що поранення повʼязане із захистом Батьківщини.
Зібрані докази необхідно долучити до адміністративного позову. Суд зобовʼязаний прийняти рішення протягом 2 місяців з моменту відкриття провадження.

В який строк можна звернутись до суду?

Приписами частини 2 статті 233 КЗпП України встановлено, що із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).
Приписами частини 5 статті 122 КАС України визначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Таким чином у справах стосовно проходження публічної служби місячний строк звернення до суду щодо спору про виплату належних коштів обчислюється після звільнення.
До спору у період проходження публічної служби строк звернення не застосовується, бо мова йде про триваючу бездіяльність.

Чим може допомогти військовий адвокат?

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються вирішенням фінансових питань військовослужбовців “під ключ”. Якщо ви перебували на стаціонарному лікуванні, у звʼязку з пораненням і вам не виплатили додаткову винагороду 100 000 грн на місяць - ми допоможемо вам повернути ці кошти. Якщо ви маєте всі необхідні документи, ми допоможемо вам подати позов до суду та виконати судове рішення. Якщо ви не маєте підтверджуючих документів ми допоможемо вам їх зібрати. Наша юридична компанія працює по всій Україні та займається вирішенням питань військовослужбовців з моменту оголошення військового стану.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ