Практика

Відповідальність за неявку по повістці на уточнення військово-облікових даних

Відповідальність за неявку по повістці на уточнення військово-облікових даних
Повістка на уточнення військово-облікових даних - це письмовий документ, яким відбувається виклик військовозобовʼязаного до районного ТЦК та СП для уточнення даних, проходження військово-лікарської комісії, уточнення даних у військово-облікових документах.

Всі військовозобовʼязані зобовʼязані дотримуватись правил ведення військового обліку. В тому числі такі особи зобовʼязувати зʼявлятись за викликом до районного ТЦК та СП, в якому перебувають на військовому обліку, здійснювати протягом 7 днів оповіщення про зміну сімейних обставин та проходити військово-лікарську комісії (ВЛК) щорічно. За порушення правил може наставати відповідальність, передбачена законом.
Повістка на уточнення військово-облікових даних
Повістка на уточнення військово-облікових даних

Яка відповідальність може наступати, у випадку неявки за повісткою

У випадку, якщо військовозобовʼязаний отримав повістку на уточнення військово-облікових даних та в заданий час не зʼявився до відділку районного ТЦК та СП може наставати відповідальність передбачена ст.210-1 Кодексу України про адмін правопорушення:

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність може наставати у випадку, якщо військовозобовʼязаний особисто отримав повістку, підписався за неї та у визначений не зʼвився до ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних.

У випадку виявлення правопорушення ТЦК та СП можуть скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Протокол повинен складатися у присутності правопорушника. Якщо порушник ухиляється від прибуття до ТЦК та СП для складення протоколу, доставлення до військкомату можуть здійснювати працівники Національної поліції.

В яких випадках можна уникнути відповідальності

В деяких випадках можливо оскаржити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та уникнути відповідальності.

Це можливо зробити у випадку, якщо були зафіксовані порушення під час вручення повістки (вручили родичам, відсутній підпис військовозобовʼязаного, повістку кинули в поштову скриньку) або порушена процедура складення протоколу та винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно неявки по повістці на уточнення військово-облікових даних ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійнюють супровід оскарження рішень ТЦК та СП в тому числі незаконний призов на військову службу, висновки ВЛК та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних та оскарження дій ТЦК та СП. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ