Практика

Прийшла повістка на роботу: що робити?

Прийшла повістка на роботу: що робити?
Підприємства установи та організації в незалежності від організаційно-правової форми зобовʼязані вести персональний військовий облік працевлаштованих осіб та списки військовозобовʼязаних та призовників. Також керівники даних підприємств зобовʼязані звітувати перед районними ТЦК та СП про прийоми та звільнення таких співробітників.

Також, відповідно до норм чинного законодавства керівники підприємств зобовʼязані здійснювати оповіщення військовозобовʼязаних громадян, яких викликає районний ТЦК та СП відповідним розпорядженням. У випадку, якщо на підприємство надійшло таке розпорядження про оповіщення потрібно детальніше розібратись як діяти керівнику підприємства та самим військовозобовʼязаним.

В яким випадках керівнику вручається розпорядження про оповіщення?

В період дії воєнного стану всі військовозобовʼязані підлягають оновленню військово-облікових даних та проходженню військово-лікарської комісії. Ті з військовозобовʼязаних, які не мають права на відстрочку від мобілізації підлягають призову на військову службу. З метою оповіщення таких військовозобовʼязаних про необхідність оновлення таких облікових даних районні ТЦК та СП надсилають відповідне розпорядження керівникам підприємств. З практики зазвичай такі розпорядження надсилаються підприємства, на яких працевлаштовано велика кількість військовозобовʼязаних або підприємствам, які втратили право на бронювання.

Відповідне розпорядження надсилається поштовим звʼязком за адресою реєстрації юридичної особи. В ньому вказується перелік військовозобовʼязаних, які викликаються до районного ТЦК ат СП, дата відвідування та строк, в який керівник підприємства зобовʼязаний відзвітувати про оповіщення таких військовозобовʼязаних.

Що робити керівнику підприємства при врученні розпорядження?

При надходженні до підприємства, установи, організації розпорядження керівника зобовʼязаний:
  1. Видати наказ про оповіщення військовозобов’язаних працівників, яким необхідно прибути до районного ТЦК та СП у визначений час.
  2. Довести до відома наказ до військовозобовʼязаних під підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
  3. У триденний строк надіслати копію наказу до районного ТЦК та СП, який надіслав розпорядження.
  4. Вручити військовозобовʼязаним, на яких пришло розпорядження повістки про явку за викликом до районного ТЦК та СП. В повістці необхідно вказати дату, час та місце явки до відповідного центру комплектування та соціальної підтримки.
  5. Забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У випадку, якщо військовозобовʼязані, які вказані у розпорядженні є тимчасово непрацездатними, перебувають у відпустці або у відрядженні керівник підприємства зобовʼязаний надіслати до районного ТЦК та СП витяги з наказу, які підтверджують статус таких військовозобовʼязаних осіб.

Відповідальність керівника підприємства

У випадку, якщо після надходження розпорядження керівник підприємства його проігнорував та не здійснив оповіщення військовозобовʼязаних осіб та не має доказів такого оповіщення він може нести адміністративну відповідальність за ст.210-1 КУпАП або у виключних випадках кримінальну відповідальність за ст.114-1 Кримінального кодексу України.
У випадку, якщо керівник підприємства виконав всі належні обовʼязки, які покладають на нього правила військового обліку, але працівник за повісткою не зʼявився тоді керівник відповідальності не несе. В такому випадку відповідальність буде покладатись тільки на працівника.

Що робити працівнику при врученні повістки на підприємстві?

Працівники зобовʼязані зʼявлятись за викликом до районних ТЦК та СП з метою оновлення облікових даних та мобілізації. У випадку вручення такої повістки на підприємстві військовозобовʼязані за наявності підстав для відстрочки надати такі документи районному ТЦК та СП. У випадку, якщо працівник має застарілі військово-облікові дані їх необхідно оновити та за необхідності пройти військово-лікарську комісію.

Відповідальність за неявку за повісткою

У випадку, якщо військовозобовʼязаний ігнорує сповіщення про виклик до ТЦК та СП для нього може наставати відповідальність за ст.201, 210-1 КУпАП. Відповідальність не настає за неявку через поважні причини або у випадку, якщо працівника неможливо було повідомити про виклик через тимчасову непрацездатність, відрядження, відпустку.

Консультація військового адвоката

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно військового обліку на підприємстві та вручення повісток ви можете проконсультуватись з адвокатами та юристами юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці комплексно займаються питаннями військового обліку, вручення повісток, оформленням відстрочки. У випадку, якщо зафіксовані порушення зі сторони РЦТК та СП наші фахівці здійснюють супровід оскарження таких незаконних дій.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ