Практика

Довідка ВЛК обмежено придатний до військової служби

Довідка ВЛК обмежено придатний до військової служби
Військовозобовʼязаним або військовослужбовцям під час проходження військово-лікарської комісії може бути поставлений висновок “непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час”. Такий висновок ставиться за наявності порушень функцій організму, за якими проходження військової служби за певними військовими спеціальностями є неможливим.

Критерії отримання обмеженої придатності передбачені наказом МОУ №402. Детальніше щодо переліку хвороб, які дають право на отримання висновку ВЛК про обмежену придатність можна ознайомитись тут.

Рішення про обмежену придатність для військовозобовʼязаних приймає ВЛК районного ТЦК та СП. Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повторно оглядаються ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження. Направляє на обстеження лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП, про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ.

Які обмеження до проходження військової служби надає висновок ВЛК про обмежену придатність

Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у Десантно-штурмових військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах (за винятком підрозділів забезпечення). Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, ТЦК та СП, установах, організаціях, навчальних закладах.

Одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК приймає постанову про придатність до військової служби за військовою спеціальністю.
Довідка ВЛК обмежено придатний
У разі визнання ВЛК військовослужбовця обмежено придатним до військової служби та непридатним до військової служби за військовою спеціальністю, командир (начальник) від командира окремої військової частини, йому рівних та вище, перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду, для визначення можливості військовослужбовця за станом здоров’я на посаді виконувати обов’язки військової служби, може направити його на медичний огляд ВЛК із обов’язковим зазначенням у направленні мети медичного огляду ВЛК - визначення придатності до військової служби за військовою спеціальністю (із зазначенням посади, на яку переміщується військовослужбовець, виду, роду військ (сил)).

Переведення обмежено придатних до військової служби

У випадку, якщо військовослужбовець отримав довідку ВЛК про обмежену придатність з протипоказаннями щодо проходження служби можливо ініціювати процедуру переміщення на посаду або до місця служби, які вказані в рекомендаціях такої довідки ВЛК.

Для ініціювання процедури переміщення краще за все взяти відношення до бажаного місця служби та написати рапорт на переміщення, долучаючи до нього довідку ВЛК про обмежену придатність. У випадку, якщо військова частина відмовляє у переміщені такі дії можливо оскаржити.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно статусу обмежено придатного до військової служби ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ.
Наші спеціалісти зможуть точно визначити за вашими медичними документами точний ступінь придатності, на який може претендувати особа. У випадку, якщо и бажаєте оскаржити висновок ВЛК наші спеціалісти також можуть супроводити цю процедуру.

Для отримання допомоги в оскаржені висновку ВЛК або визначення ступеня придатності необхідно слідувати наступному алгоритму:

1.Зателефонувати військовому адвокату на номери телефонів +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 або написати на месенджери (вайбер, телеграм, сигнал, вотс ап).
2.Отримати первинну консультацію по телефону.
3.Відправити медичні документи адвокату на месенджери за номерами телефонів.
4.Оплатити консультацію військового адвоката.
5.Отримати висновок військового адвоката про ваш ступінь придатності до військової служби або можливості оскарження висновку ВЛК.
Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень районного ТЦК та СП. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53, +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ