Практика

Відстрочка від мобілізації на підставі тимчасової непридатності до військової служби

Відстрочка від мобілізації на підставі тимчасової непридатності до військової служби
Однією з підстав для отримання відстрочки від мобілізації в період дії воєнного стану є наявність висновку військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців. Такий висновок ставить військово-лікарська комісія при районному ТЦК та СП за наявності відповідних медичних показників.

Зазвичай підставою для постановлення висновку про тимчасову непридатність є стани після захворювань, хірургічного або стаціонарного лікування. З повним переліком підстав можна ознайомитись за посиланням.

Для того, щоб отримати висновок ВЛК про тимчасову непридатність в першу чергу необхідно дослідити самостійно або за допомогою військового адвоката наявність для цього підстав. У випадку, якщо такі медичні підстави є необхідно звернутись до районного ТЦК та СП, в якому військовозобовʼязаний перебуває на військовому обліку, та отримати направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК). Під час проходження медичного огляду необхідно надати профільним лікарям історію хвороби та документи, які свідчать про наявність підстав для такого висновку.
Висновок про ступінь придатності до військової служби затверджується головою ВЛК після проходження медичного огляду. Також затверджується дата переогляду, яка не може перевищувати 6 місяців. Після настання дати переогляду військовозобовʼязаний повторно зʼявитись для проходження медичного огляду та встановлення кінцевого ступеню придатності до військової служби.

Військовозобовʼязаним з висновком ВЛК про тимчасову непридатність надається відстрочка на весь час дії такого висновку. Районний ТЦК та СП для підтвердження відстрочки може надати довідку або ж зробити запис у військово-обліковому документів “надано відстрочку на підставі абзацу 3 ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Потрібно розуміти, що висновок про тимчасову непридатність даже право військовозобовʼязаному на перетин кордон. Для цього необхідно мати сам висновок ВЛК, записи у військово-обліковому документі або ж довідку про відстрочку. Детальніше стосовно виїзду за кордон на підставі висновку про тимчасову непридатність читати за посиланням.

Допомога військового адвоката

В питаннях отримання висновку ВЛК про тимчасову непридатність та відстрочки на цій підставі виникає доволі багато проблем та питань. Військові адвокати та юристи юридичної компанії INSEININ профільно та професійно займаються вирішенням таких питань.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих військових адвокатів та юристів, які мають значний досвід у сфері мобілізації та отримання відстрочки. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ