В період дії воєнного стану військовозобовʼязані чоловіки мають право на перетин державного кордону. Для реалізації даного права необхідно мати певні документи, які підтверджують право на відстрочку та відпустку або відрядження за кордон. Проте, навіть за наявності документів, прикордонники доволі часто відмовляють у виїзді. В таких випадках доводиться звертатись до адміністративного суду та скасовувати відмову в перетині державного кордону. Огляд однієї з таких судових справ підготували юристи юридичної компанії INSEININ в даному матеріалі.
Оскарження відмови в перетині державного кордону на підставі бронювання
Суть адміністративної справи №160/22062/24:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся військовозобовʼязаний з позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перетинання державного кордону України.
З матеріалів справи слідує, що позивач працює заступником керівника Державного унітарного підприємства. Державним підприємством було видано наказ «Про направлення у відрядження за кордон», відповідно до якого, наказано відрядити заступника керівника за кордон строком 29 днів.
Позивач прибув до пункту пропуску через державний кордон «Шегині» з метою перетину державного кордону на виїзд з України. Під час здійснення прикордонного контролю пред`явив уповноваженим службовим особам наступні документи:
- паспорт громадянина України;
- військово-обліковий документ витяг з програми Резерв+ з відміткою про дату формування;
- наказ підприємства «Про призначення на посаду";
- наказ підприємства «Про направлення у відрядження за кордон»;
- посвідчення про відрядження.
- військово-обліковий документ витяг з програми Резерв+ з відміткою про дату формування;
- наказ підприємства «Про призначення на посаду";
- наказ підприємства «Про направлення у відрядження за кордон»;
- посвідчення про відрядження.
Начальником 2 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « було прийнято рішення про відмову в перетинанні державного кордону України у зв`язку з тим, що позивач не зміг надати на паспортний контроль необхідні джоку мети, які дають право на виїзд з України в умовах дії правового режиму воєнного стану відповідно до Постанови КМУ від 27.01.1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».
Рішення, яке прийняв суд:
Адміністративний суд вказав, що вищевказані документи у повній мірі підтверджують той факт, що позивач, як заступник керівника державного підприємства, згідно пункту 2-14 Правила перетинання державного кордону громадянами України, мав право перетнути державний кордон з метою відрядження до іншої країни.
Відповідно судом було прийнято рішення визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перетинання державного кордону України.
Юридична консультація стосовно перетину кордону
Якщо у вас виникли юридичні питання стосовно реалізації права на перетин державного кордону, ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам відмовляють у виїзді за кордон або іншим чином порушують права - ми також зможемо вам допомогти.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ