Оскарження штрафу ТЦК

Блокування рахунків за несплату штрафу ТЦК

Блокування рахунків за несплату штрафу ТЦК
В період дії воєнного стану військовозобовʼязані чоловіки доволі часто помічають повідомлення від банківських установ про відкрите виконавче провадження за зверненням від районних ТЦК та СП або сповіщення про блокування всіх банківських рахунків за порушення правил військового обліку. В даному матеріалі юристи юридичної компанії INSEININ детально надали розʼяснення стосовно блокування рахунків та виконавчого провадження за несплату штрафу від ТЦК.

Чому Державна виконавча служба блокує банківські рахунки?

Наразі районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки слідкують за дотриманням військовозобовʼязаними громадянами правил військового обліку. Відповідно порушення цих правил вважається адміністративним правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ст.210 або 210-1 КУпАП.
Тобто чоловіки, які тим чи іншим чином порушили правила військового обліку можуть бути оштрафовані районним ТЦК та СП на суму від 17 000 до 25 500 грн. Найпоширенішими причинами накладення грошового штрафу є неперебування на військовому обліку, ігнорування повістки, ігнорування направлення на проходження ВЛК, неуточнення військово-облікових даних, тощо.
Наразі процедура накладення грошового штрафу за порушення правил військового обліку складається з наступних етапів:
  1. Виявлення факту вчинення правопорушення представниками районного ТЦК та СП.
  2. Звернення до органів поліції з повідомлення про необхідність виявлення та затримання порушника (розшук).
  3. Складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
  4. Розгляд адміністративного провадження та прийняття рішення по справі.
  5. Винесення постанови про накладення грошового штрафу.
Саме у постанові про накладення штрафу вирішується питання про розмір грошового штрафу за порушення правил військового обліку. Відповідно до закону штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
У разі, якщо штраф не сплатити протягом 15 днів постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна. Як наслідок цього районний ТЦК та СП подає заяву про відкриття виконавчого провадження для примусового стягнення розміру грошового штрафу.
Виконавче провадження по примусовому стягненні розміру штрафу здійснюється Державною виконавчою службою (ДВС). Для стягнення розміру штрафу застосовуються наступні засоби примусового виконання рішень:
1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;
2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;
3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;
4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов’язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем;
Тобто, з метою виконання рішення ДВС може примусово стягувати розмір штрафу з бінківських рахунків, грошових коштів та інших цінностей.

Важливо, що після відкриття виконавчого провадження стягується подвійний розмір штрафу, а також виконавчий збір у розмірі 10 відсотків від суми штрафу.
Висновок: відповідно за зверненням від виконавчої служби може накладати заборона на користування та розпоряджання майном, в тому числі грошовими коштами на рахунку (арешт) з метою подальшого вилучення таких цінностей для погашення розміру грошового штрафу. Тобто, блокування банківських рахунків відбувається через несвоєчасну сплату грошового штрафу від районного ТЦК та СП за порушення правил військового обліку.

Чи можна оскаржити штраф на етапі виконавчого провадження?

У разі відкриття виконавчого провадження штраф можна добровільно сплатити за реквізитами або в деяких випадках оскаржити до суду. Оскарження до суду можливе у разі порушення процесуального законодавства стосовно процесу винесення постанови про грошовий штраф, а саме у випадку невручення та надіслання постанови особі. Тобто, у разі якщо на вас накладене виконавче провадження, але постанова вам не вручалася - грошовий штраф можливо оскаржити до суду.
Для оскарження штрафу необхідно звернутись до місцевого суду з позовною заявою про скасування розміру штрафу. Додатково необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду та про забезпечення позову.
За наявності підстав можливо через суд скасувати постанову про грошовий штраф, як наслідок закрити виконавче провадження та зняти арешт з банківських рахунків.

Супровід оскарження штрафу ТЦК

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно штрафу за порушення правил військового обліку, виконавчого провадження, блокування банківських рахунків та оскарження штрафу від районного ТЦК, ви можете звернутись за консультацією до юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці здійснюють комплексний аналіз документів та супровід оскарження штрафів від районного ТЦК.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження штрафів від ТЦК.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲