Практика

Відстрочка від мобілізації педагогічним працівникам

Відстрочка від мобілізації педагогічним працівникам
Наразі в Україні проводиться загальна мобілізація військовозобовʼязаних осіб. Проте не всі військовозобовʼязані підлягають такій відстрочці. Закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” визначає підстави для отримання відстрочки для військовозобовʼязаних на період дії військового стану.

Так відповідно до ст.23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Хто саме з педагогічних працівників має право на відстрочку

1.Наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь.
Варто зазначити, що за цим пунктом відстрочку зможуть отримати тільки наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти або наукових установ. Відповідно до закону “Про вищу освіту” вища освіта - сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у закладі вищої освіти (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти.

Закладами вищої освіти є університет, академія, інститут або коледж. Обовʼязковою умовою отримання відстрочки також є наявність вченого звання та/або наукового ступеня.
В Україні присвоюються такі вчені звання:
1) старший дослідник;
2) доцент;
3) професор.

Також науковими ступенями в Україні є:
  1. Доктор філософії / Доктор мистецтва.
  2. Доктор наук.
  3. Кандидат наук.

Тобто для отримання відстрочки за цим пунктом необхідно мати в першу чергу вчене звання або науковий ступінь та працювати в закладах вищої освіти або наукових установах, організаціях.
2. Педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

В даному випадку для отримання відстрочки військовозобовʼязани має бути педагогічним працівником одного із закладів:
  • Професійної (професійно-технічної освіти). Це можуть бути училища, професійні ліцеї, навчальні центри, навчально-курсові комбінати, професійно-художні училища тощо.
  • Загальної середньої освіти. Це може бути початкова школа, гімназія, ліцей, загальноосвітня школа тощо.
Обовʼязковою умовою для отримання відстрочки за цією підставою є зайнятість за основним місцем роботи мінімум 0,75 ставки.

Оформлення відстрочки від мобілізації для педагогічних працівників

Педагогічні працівники, які мають право на відстрочку можуть отримати офіційне підтвердження такого права. Для цього необхідно особисто звернутись в районний ТЦК та СП з документами, які підтверджують право на відстрочку від мобілізації.

Важливо, що у випадку, якщо військовозобовʼязаний має застарілі військово-облікові дані (застарілий військово-обліковий документ або відсутність військово-лікарської комісії) то в першу чергу буде відбуватись процедура уточнення облікових даних та отримання актуальних військово-облікових документів.

Для реалізації права на відстрочку військовозобовʼязаному необхідно підготувати заяву про надання відстрочки та подати безпосередньо до районного ТЦК та СП з документами, які підтверджують право на відстрочку від мобілізації.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно отримання відстрочки для педагогічних працівників ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами та юристами юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібна допомога в реалізації права на відстрочку наші спеціалісти зможуть допомоги вам скласти заяву на відстрочку та супроводити цю процедуру.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від мобілізації. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ