Практика

Відмова від виконання наказу за станом здоров'я

Відмова від виконання наказу за станом здоровʼя
Часто військовослужбовцям віддаються бойові накази та розпорядження, які вони не у силі виконати через фізичний або морально-психологічний стан. В такому випадку відбувається відмова від виконання наказу або як її ще називають непокора. Варто памʼятати, що непокора це кримінально каране діяння, за яке передбачена відповідальність відповідно до ст.402 КК у вигляді позбавлення волі від п’яти до десяти років. Проте у випадках, якщо дійсно військовослужбовець потребує лікування та направлення на ВЛК відповідальності можна уникнути.

В яких випадках військовослужбовці відмовляються від виконання наказу за станом здоровʼя?

Трапляються випадки, коли військовослужбовці мають хронічні захворювання, отримали поранення або інші проблеми зі здоровʼям, які потребують лікування. Часто не вдається отримати таке направлення на лікування та на обстеження військово-лікарською комісією. У звʼязку з цим виконани бойове розпорядження стає просто фізично неможливо. Часто в такому випадку військовослужбовці пишуть рапорт про неможливість виконання наказу за станом здоровʼя.

Рапорт про неможливість виконання наказу за станом здоровʼя

В такому рапорті обовʼязково необхідно зазначити про причини неможливості виконання наказу командира (стан здоровʼя, погане самопочуття, необхідність лікування тощо). До рапорту обовʼязково необхідно долучити, які підтверджують стан здоровʼя. У випадку необхідності в рапорті можна вимагати направлення на медичне обстеження, лікування або обстеження ВЛК.

Які можуть бути наслідки?

В більшості випадків, якщо військовослужбовцем було подано рапорт про неможливість виконання наказу за станом здоровʼя його направляють на медичне обстеження та військово-лікарську комісію. Якщо ВЛК підтвердить медичні проблеми та обʼєктивні причини, за яких наказ було не виконано можна розраховувати на відсутність проблем з боку закону. У випадку ж якщо цього не станеться може бути розпочате службове розслідування по факту відмови від виконання наказу та кримінальне провадження по 402 ст. КК України.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ можуть проконсультувати вас стосовно відмови від виконання наказу за станом здоровʼя. Ми можемо допомогти скласти вам рапорт, а у випадку кримінального переслідування надати військового адвоката про кримінальних справах.
Якщо ви бажаєте отримати консультацію адвоката стосовно відмови від виконання наказу командира достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ