Практика

Виключення з військового обліку за судимістю

В період дії військового стану не всі чоловіки підлягають призову на військову службу. Так наприклад особи, які раніше були засуджені до позбавлення волі за тяжкий або особливо тяжкий злочин не є військовозобовʼязаними та підлягають виключенню з військового обліку.

Хто може підлягати виключенню з військового обліку?

За даною підставою виключитись з військового обліку мають право лише особи, які раніше отримали обвинувальний вирок суду (засуджені) із санкцією у вигляді позбавлення волі по тяжкій або особливо тяжкій статті кримінального кодексу.

Також не важливо чи була така особа звільнена від відбуття покарання чи відбувала його в повному обсязі. Навіть при отримані терміну “умовно” можна претендувати на виключення з військового обліку.

Варто наголосити, що виключенню підлягають лише особи засуджені за тяжкий або особливо тяжкий злочин. Тяжким є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 10 років. Особливо тяжким є злочин, за який максимальне покарання — позбавлення волі на строк понад 10 років.

Як отримати виключення з військового обліку по судимості?

Для виключення з військового обліку необхідно отримати обвинувальний вирок суду та разом із заявою про виключення з військового обліку надати його до ТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку. Військкомат має розглянути документи тп прийняти рішення про виключення з обліку. Водночас у військово-обліковому документі ставиться відмітка про виключення з обліку та підстава за якою таке виключення відбулося.

Правові наслідки виключення з військового обліку за судимістю

Після виключення з військового обліку особа стає невійськовозобовʼязаною та не підлягає призову на строкову військову службу та військову службу по мобілізації. Проте такі особи не мають право на виїзд за кордон в період дії військового стану.

Допомога військового адвоката

Часто трапляються випадки, коли особі відмовляють у виключені з військового обліку, не звертаючи уваги на наявність обʼктивних підстав для цього. Також часто трапляється, що виключених з обліку призивають на військову службу по мобілізації або відмовляють у перетині кордону - такі дії також є незаконними. Юристи юридичної компанії INSEININ допомагають оскаржити такі незаконні дії ТЦК та СП в судовому порядку та в порядку адміністративного оскарження.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію адвоката стосовно виключення з військового обліку за судимістю достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ