Практика

Стосовно кого можна встановити постійний догляд? Хто потребує постійного стороннього догляду

Хто потребує догляду
В період дії військового стану гостро постало питання узаконення правовідносин здійснення постійного стороннього догляду стосовно осіб, які його потребують. Особи, які надають догляд на непрофесійній основі мають відстрочку від призову на військову службу, а військовослужбовці можуть звільнитися, у звʼязку з даною обставиною. Проте для цього необхідно правильно оформити догляд та отримати документи, які його підтверджують. Саме тому потрібно розібратись стосовно кого можна встановлювати постійний сторонній догляд на непрофесійній основі та хто взагалі потребує такого догляду.

Хто потребує постійного стороннього догляду?

Питання про потребу у догляді вирішують лікарсько-консультативні комісії комунальних закладів освіти. Проте не всі особи можуть отримати довідку про потребу у догляді на непрофесійній основі. ЛКК видає такі документи лише особам, які дійсно потребують догляду, у звʼязку з інвалідністю, похилим віком або когнітивними порушеннями функцій організму.
Загалом встановлювати постійний сторонній догляд можна стосовно:
  • Особи з інвалідністю з дитинства/дитина з інвалідністю до 18 років
  • Особи з інвалідністю І групи/особа, яка досягла 80-річного віку
  • Особи з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду
  • Громадян похилого віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, хворі, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.
Лікарсько-консультативній комісії необхідно надати документи, які підтверджують інвалідність, вік особи та медичні документи про стан здоровʼя. Лише на підставі даних обставин можливо буде отримати висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду за особою.
Стосовно кого можна встановити догляд

Стосовно кого можна встановити постійний сторонній догляд

Постійний догляд можна встановити стосовно особи, яка є членом родини. Згідно з абзацом п'ятим пункту 6 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 3 червня 1999 року № 5-рп/99 у справі про офіційне тлумачення терміна "член сім`ї" членами сім'ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші).

Тобто для отримання оформлення доглядальником необхідно щоб дана особа була членом родини та проживала разом з особою, яка бажає здійснювати такий догляд.
У випадку оформлення догляду стосовно осіб, які не є членами родини можливо отримати відмову.

Допомога адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннями офомлення постійного стороннього догляду за особою, отримання відстрочки/звільнення з військової служби на підставі здійснення постійного стороннього догляду за особою. Якщо вам потрібна консультація стосовно оформлення догляду звертайтесь до наших спеціалістів за телефонами.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію військового адвоката стосовно офомлення постійного стороннього догляду за особою достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ