Практика

Скарга на ТЦК та СП: куди подавати та як скласти

Скарга на ТЦК та СП: куди подавати та як скласти
В деяких випадках ТЦК та СП вчиняє протиправні дії або бездіяльність стосовно призовників та військовозобовʼязаних. В такому випадку необхідно оскаржувати рішення начальника ТЦК та СП до суду або в адміністративному порядку до вищестоящого органу.

В яких випадках можна подавати скаргу на ТЦК та СП?

Скаргу на начальника ТЦК та СП можна подавати у випадках порушення норм законодавства, прав особи при прийнятті рішення або бездіяльності.

В основному оскарженню підлягають наступні категорії справ:
  • незаконний призов на військову службу;
  • незаконне вручення мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку;
  • відмова у наданні відстрочки від призову на військову службу;
  • відмова у наданні військово-облікового документа;
  • відмова у знятті з військового обліку;
  • відмова у включенні з військового обліку;
  • ненадання відстрочки від призову на військову службу;
  • ігнорування заяви про надання відстрочки від призову на військову службу.

Оскарженню підлягають і інші рішення ТЦК та СП, які прийняті з порушенням норма матеріального права або з недотриманням норм процесуального права. Відповідно до практики Верховного Суду України оскаржувати факт вручення повістки не можливо.

Куди подавати скаргу?

Скарга на ТЦК та СП подається до вищестоящого органу в порядку підпорядкованості. Тобто у випадку, якщо ви оскаржуєте дії районного ТЦК та СП скаргу можна подавати до обласного ТЦК та СП, оперативного командування, Міністерства Оборони України. Подача скарги не позбавляє права на звернення до адміністративного суду, це можна буде зробити після отримання результатів адміністративного оскарження. Строк розгляду скарги становить 30 днів.

Як скласти скаргу на ТЦК та СП?

Скарга не має встановленої форми, тобто скарга складається та подається в довільній формі. У скарзі необхідно викласти обставини, на основі яких можна дійти висновку, що ТЦК та СП під час прийняття рішення або вчинення бездіяльності було порушено права, свободи особи та не дотримано норми права. Такі мотиви в обовʼязковому порядку повинні грунтуватись на нормативно-правовій базі, яку також необхідно зазначати у скарзі. До скарги також необхідно долучати доказу порушення прав та свобод особи. Це можуть бути письмові докази звернення, документи, які підтверджують право на надання відстрочки або звільнення з військової служби тощо.

Допомога військового адвоката

Якщо ви бажаєте оскаржити рішення ТЦК та СП ви можете звернутись за допомогою до військових спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Ми надаємо як повний супровід подання скарги так і займаємось складанням окремих процесуальних документів та консультуванням.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень ТЦК та СП . Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі подання скарги.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ