Практика

Зміна реєстрації місця проживання під час воєнного стану

Зміна реєстрації місця проживання під час воєнного стану
В період дії військового стану залишається можливість змінити реєстрацію місця проживання, проте для військовозобовʼязаних категорій громадян існують певні особливості, яких необхідно дотримуватись.

Всі громадяни України повинні мати паспорт та реєстрацію місця проживання в Україні. За порушення цього правила передбачена відповідальність за ст. 197 КУпАП у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок зміни реєстрації місця проживання

Громадянин України може мати задеклароване місце проживання лише за однією адресою.
Реєстрація, зміна реєстрації місця проживання здійснюється органом реєстрації, на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради (ЦНАП, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради).

Для того, щоб змінити реєстрацію місця проживання можливо спочатку знятися з реєстрації місця проживання та протягом 30 днів зареєструватися за новою адресою.

У разі коли особа, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано, декларує або реєструє нове місце проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання (перебування), заява про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання не подається. При цьому внесення змін до реєстру територіальної громади за попереднім місцем проживання здійснюється на підставі повідомлення органу реєстрації про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи із зазначенням дати зняття з місця проживання.

Реєстраційна дія відбувається протягом 1 робочого дня. В результаті ви отримаєте документ про реєстрацію місця проживання за новою адресою.

Особливості реєстрації місця проживання для військовозобовʼязаних

Військовозобовʼязані категорії громадян повинні дотримуватись певних вимог стосовно реєстрації місця проживання.
  1. В першу чергу необхідно знятися з військового обліку за реєстрацією місця проживання. Це можна зробити лише за особистої явки до РТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку. У військово-обліковому документі має стояти відмітка про зняття з реєстрації місця проживання.
  2. Після цього необхідно звернутись до органу реєстрації та знятися із задекларованого місця проживання, предʼявивши військово-обліковий документ.
  3. Впродовж трьох днів необхідно стати на військовий облік за новим місцем реєстрації місця проживання та отримати відмітку у військово-обліковому документів про перебування на військовому обліку.
  4. Після цього необхідно звернутись до органу реєстрації за новою адресою разом з військово-обліковим документом для вчинення реєстраційної дії.

Варто наголосити, що особа не може не перебувати на військовому обліку в жодному з ТЦК та СП більше ніж 3 дні інакше це може вважатись ухиленням від військового обліку. Також не можна не мати реєстрації місця проживання в Україні більше 30 днів.

Консультація адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно зміни реєстрації місця проживання ви можете звернутись за консультацією до наших адвокатів та юристів, які займаються цим питанням. У випадку, якщо вам потрібна допомога у зміні реєстрації місця проживання ви також можете звернутись до наших фахівців за допомогою.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері зміни реєстрації місця проживання. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ