Практика

Хто повинен мати з собою військово-обліковий документ

У період дії воєнного стану призовники, військовозобовʼязані та резервістів повинні дотримуватись правил військового обліку. Одним з основних правил є наявність актуального військово-облікового документа.
Під час пересування громадськими місцями, у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон особи, які перебувають на обліку повинні мати при собі військово-облікові документи. Також існує обовʼязок предʼявляти такі документи разом з документами, які посвідчують особу за вимогою працівників районного ТЦК та СП, поліції, Держприкордонслужби.
Даний обовʼязок є абсолютним та стосується всіх громадян, які перебувають на військовому обліку. Наявність підстав для відстрочки від мобілізації не позбавляє обовʼязку мати з собою військово-облікові документи. Жінки, які не перебувають на обліку, а також особи, які були виключені з військового обліку є невійськовозобовʼязаними, а відповідно не несуть військового обовʼязку та не повинні мати військово-облікові документи.
Також доволі важливо мати актуальні військово-облікові документи:
  • для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці або військово-обліковий документ затвердженої форми;
  • для військовозобовʼязаних - тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного, військовий квиток або військово-обліковий документ затвердженої форми.
У випадку, якщо військовозобовʼязаний або призовник знятий з обліку або взагалі на ньому ніколи не перебував, це є порушенням правил військового обліку, а сам ВОД є недійсним та не посвідчує військового обовʼязку.
Військово-обліковий документ в електронній формі, сформований через застосунок Резерв+ або портал Дія є актуальним військово-обліковим документом та застосовується на рівні з письмовими документами.

Що буде у випадку відсутності військово-облікового документа?

У випадку перевірки військово-облікових даних працівники ТЦК та СП або поліції виявлять відсутність ВОД може наставати відповідальність за порушення правил військового обліку за ст.210 КУпАП. Відповідальність застосовується у вигляді грошового штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 грн. Одночасно, працівники Національної поліції можуть здійснювати адміністративне затримання та доставлення порушника до найближчого відділку ТЦК з метою складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Якщо таке порушення буде зафіксовано на пункті пропуску через державний кордон, військовозобовʼязаному буде відмовлено у дозволі на перетин. Також будуть викликані працівники поліції з метою затримання порушника правил військово обліку.

Правова допомога

У випадку, якщо вам потрібна консультація або допомога у сфері військового обліку, відстрочки від мобілізації, оскарження штрафу районного ТЦК та СП, ви можете звернутись до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у сфері військового права та зможуть допомогти вам на кожному етапі справи.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-08-13 16:40