Практика

Законопроект про скасування відстрочки для студентів, які здобувають другу вищу освіту

Законопроект про скасування відстрочки для студентів, які здобувають другу вищу освіту
04 вересня 2023 року депутатами Верховної Ради України було зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати відстрочку для студентів, які здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень.


Пропонується абзаци другий, третій частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» викласти в такій редакції:
«здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формами здобуття освіти здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній Законом України «Про освіту», якщо навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку, а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;».
Тобто пропонується скасувати відстрочку для студентів, які здобувають другу або третю вищу освіту і вступили до вищого навчального закладу після виповнення 30 повних років.

В законопроекті не вказано чи скасовується право на відстрочку для аспірантів, які навчаються на підставі другою вищої освіти. Також залишається відкритим питання стосовно того, яким чином буде відбуватися перевірка за якою освітою відбувається навчання.

У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від призову на військову службу. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі отримання відстрочки.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ