Практика

Чи потрібно подавати військовий квиток при прийомі на роботу

Чи потрібно подавати військовий квиток при прийомі на роботу
В період дії військового стану військовозобовʼязаним категоріям громадян проблематичніше стало оформити офіційне працевлаштування. Це повʼязане з тим, що роботодавці вимагають військово-облікові документи. Проте часто військовозобовʼязані не мають таких військово-облікових документів. Тому постає питання чи мають право роботодавці вимагати такі документи для оформлення на роботу та що робити військовозобовʼязаним у такому випадку.

Потрібно розуміти, що кожне підприємство та заклад освіти повинні дотримуватись правил ведення військового обліку (далі - Правила) та самостійно здійснювати ведення персонального військового обліку.

Відповідно до п.34 Правил роботодавці під час під час прийняття військовозобовʼязаних на роботу зобовʼязані здійснювати перевірку наявності військово-облікових документів. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Крім того у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу підприємство зобовʼязане надсилати районному ТЦК та СП повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

В якому випадку підприємство може відмовити у працевлаштуванні?

У випадку, якщо особа не має військово-облікового документу взагалі підприємство не може здійснювати офіційне працевлаштування. У випадку, якщо військовозобовʼязаний має військово-облікові документи, але дані у них застарілі це також унеможливлює прийом на роботу.

Не можливо здійснити працевлаштування також у наступних випадках, якщо:
  • військовозобовʼязаний замість військового квитка має приписне посвідчення;
  • відповідно до військово-облікового документу особа не перебуває на обліку в жодному з ТЦК та СП або має відмітки “знятий з військового обліку”.
  • особа має військово-облікові документи старого зразка.

Військово-обліковими документами є:
для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (оформлюється у разі відсутності бланків військових квитків або з інших причин);
для резервістів – військовий квиток.

Для того, щоб отримати офіційне працевлаштування необхідно мати військово-облікові документи з уточненими військово-обліковими даними. Якщо таких документів не мається необхідно звертатись до районного ТЦК та СП для постановки на військовий облік та уточнення військово-облікових даних.

Консультація адвоката

Якщо у вас виникли питання стосовно ведення персонального військового обілку або дотримання правил ведення військового обліку ви можете звернутись за консультацією до спеціалістів юридичної компанії INSEININ.
Також наші спеціалісти можуть проконсультувати вас стосовно ведення військового обліку, постановки на обліку та проходження військово-лікарської комісії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ