Практика

Хто є військовозобов'язаним в Україні у 2024 році

Хто є військовозобов'язаним в Україні у 2024 році
Відповідно до указу Президента №69/2022 на всій території України оголошено мобілізацію військовозобовʼязаних осіб. Це означає, що призову на військову службу підлягають не всі громадяни, а лише військовозобовʼязані категорії. Тому необхідно детально розібратись хто є військовозобовʼязаним, щоб уникнути незаконних дій по мобілізації.

Військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. В запасі в даному випадку перебувають саме військовозобоʼязані категорії громадян.

Військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Тобто, в запасі перебувають саме особи, які перебувають на військовому обліку військовозобовʼязаних.

На військовому обліку військовозобовʼязаних перебувають:
  • чоловіки віком від 25 до 60 років в незалежності від військового досвіду;
  • жінки медичних та фармацевтичних спеціальностей, які були прийняті на військовий облік військовозобовʼязаних;
  • жінки, які отримали військово-облікову спеціальність після проходження військової служби або закінчення військової кафедри;
  • чоловіки віком від 18 до 25 років, які були звільнені від проходження строкової військової служби (закінчили військову кафедру, отримали висновок ВЛК про обмежену придатність, в інших випадках, які передбачені ст.18 закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”);
  • чоловіки віком від 18 до 25 років, які проходили строкову військову службу або альтернативну службу.
Всі решта категорій громадян не є військовозобовʼязаними та не підлягають призову на військову службу по мобілізації. Чоловіки віком з 18 до 25 років, що не перебувають на обліку військовозобовʼязаних перебувають на обліку призовників та підлягають призову тільки на строкову військову службу.

Військовозобовʼязані громадяни зобовʼязані мати належні військово-облікові документи, а саме військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Для призовників передбачене посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Потрібно розуміти, що не всі військовозобовʼязані підлягають призову на військову службу. Ті категорії, які мають право на відстрочку від мобілізації не підлягають призову. Підстави для відстрочки передбачені в ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Які проблеми можуть виникнути?

Наразі призову на військову службу можуть підлягати тільки військовозобовʼязані. Проте доволі часто мобілізують не законно і інших осіб. В такому випадку можливо оскаржити незаконні дії районного ТЦК та СП та скасувати наказ про мобілізацію. Також інколи трапляються випадки помилкового зарахування громадян на облік військовозобовʼязаних. За наявності підстав такі дії також можна оскаржувати до адміністративного суду.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно військового обілку та мобілізації ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти комплексно займаються питаннями мобілізації, військового обліку, відстрочки від призову. Ми займаємось повним супроводом оскарження рішень, дій та бездіяльності районних ТЦК та СП.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ