Практика

Протокол ТЦК та СП про адміністративне правопорушення

Протокол ТЦК та СП про адміністративне правопорушення
Представники ТЦК та СП мають право фіксувати та притягувати винних осіб до відповідальності за правопорушення, які передбачені ст.210, 210-1 та 211 КУпАП. Процедура накладення грошового штрафу за неявку за повісткою або порушення правил військового обліку складається з двох основних етапів: складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення та винесення постанови про притягнення до відповідальності. Протокол складається уповноваженими представниками районних ТЦК та СП, постанова підписується начальником ТЦК та СП.
В дані статті юристи юридичної компанії INSEININ детально дослідили правила складання протоколу та надали практичні поради для захисту своїх прав.

Правила складання протоколу про адміністративне правопорушення

Протокол про адміністративне правопорушення складається виключно за особистої присутності правопорушника не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Після складання та підписання протокол надсилається керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для її розгляду. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.

Випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається

Законодавством України передбачені випадки, коли протокол про вчинення адміністративного правопорушення може не складатись. Зазвичай така можливість повʼязана з неможливістю розшукати порушника та доставити до ТЦК та СП для складання протоколу.
Протокол не складається, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки підтвердних документів про отримання особою виклику.

Юридична допомога

Якщо ви потребуєте консультації або юридичної допомоги з питань повʼязаних з мобілізацією, врученням повістки, накладення грошового штрафу за неявку за повісткою, юристи юридичної компанії INSEININ зможуть допомогти вам в даному питанні.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку та оскарження штрафу від ТЦК та СП. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ