Практика

Заява про виключення з військового обліку

Заява про виключення з військового обліку
Призовники та військовозобовʼязані за наявності підстав передбачених законом мають право на виключення з військового обліку та отримання відповідних документів на підтвердження такого виключення. Виключення з військового обліку необхідно здійснювати для уникнення незаконної мобілізації або для виїзду за кордон. Саме тому потрібно детальніше розглянути процедуру подачі заяви про виключення з військового обліку.
Куди звертатись для виключення з військового обліку
Для виключення з військового обліку необхідно звертатись до районного ТЦК та СП, в якому військовозобовʼязаний перебуває на військовому обліку. Звертатись для виключення з обліку військовозобовʼязаний повинен особисто разом із заявою про виключення з військового обліку та документами, які підтверджують право на таке виключення.
Підстави для виключення з військового обліку
Як має виглядати заява про виключення з військового обліку
Заява про виключення з військового обліку складається військовозобовʼязаним у довільній формі на імʼя начальника районного ТЦК та СП. В такій заяві необхідно викласти обставини, які вказують на наявність підстав для виключення з військового обліку. Також варто вказати конкретні документи, які свідчать про наявність підстав для виключення з військового обліку, а їхні копії долучити безпосередньо до заяви.

Документами, які дають право на виключення з обліку можуть бути:
  • наказ про зарахування у заклади фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
  • наказ про зарахування на військову службу;
  • довідка ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • паспортні дані, які підтверджують досягнення граничного віку перебування у запасі;
  • вирок суду про притягнення до кримінальної відповідальності;
  • свідоцтво про смерть;
  • рішення суду про оголошення особи безвісти зниклою.
Строк розгляду заяви про виключення з військового обліку
Районний ТЦК та СП після надходження заяви разом з додатками має протягом 30 днів розглянути документи та прийняти рішення про виключення з військового обліку. У випадку позитивного рішення у військово-облікових документах військовозобовʼязаного ставиться відмітка “виключений з військового обліку” та підстава такого виключення.
Наслідки виключення з військового обліку
Після виключення з військового обліку особа стає невійськовозобовʼязаною та не підлягає призову на військову службу. Також у деяких випадках такі особи мають право на перетин кордону в період дії військового стану.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно виключення з військового обліку та складання заяви на виключення з військового обліку ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти зможуть проконсультувати вас стосовно підстав для виключення з обліку та скласти відповідну заяву.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері виключення військовозобовʼязаних з військового обліку. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ