Практика

Рішення про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон

Рішення про оформлення виїзду на постійне місце проживанняза кордон
Для того, щоб розпочати процедуру виїзду на постійне місце проживання за кордон необхідно в першу чергу отримати рішення про оформлення виїзду на ПМП за кордон.

Для отримання рішення про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон необхідно подати заяву до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи в Україні.

Така заява заповнюється в паперовій формі в двох екземплярах, до неї долучаються наступні документи:
1) три фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
2) паспорт громадянина України (для осіб, які досягли 14-річного віку);
3) свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку);
4) довідку про реєстрацію місця проживання;
5) документ, що посвідчує особу законного представника;
6) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один із батьків (усиновлювачів);
7) документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати.
Заява про отримання дозволу на виїзда на ПМП за кордон розглядається протягом 3 місяців.
З метою встановлення наявності чи відсутності підстав для тимчасових обмежень права на виїзд за кордон територіальний орган ДМС у строк не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження заяви:
  • направляє запит до регіонального органу Служби безпеки України
  • направляє запит до територіального органу Національної поліції України щодо надання інформації.

Про результати перевірок органи, до яких направлялися запити, повідомляють територіальний орган ДМС у місячний строк з дня одержання запитів.
У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС у строк не пізніше п’яти робочих днів інформує заявника про прийняте рішення та строк його дії, а також про те, що заявнику необхідно:
  • зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні;
  • надати територіальному органу ДМС паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон для проставлення в них штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання;
  • отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку, яка подається до органів митного контролю під час перетинання митного кордону України та є підставою для проведення митних процедур.
Рішення ДМС про дозвіл на виїзд на ПМП за кордон
Строк дії рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання становить шість місяців з дня його прийняття. Якщо заявник у зазначений строк не звернувся до територіального органу ДМС для оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, рішення втрачає силу, про що робиться відмітка в заяві.
У випадку, якщо особа перебуває за кордоном вона може звернутись із заявою про залишення за кордоном на постійному місці проживання. В такому випадку питаннями оформлення документів для залишення на ПМП займається консульська установа України в країні перебування громадянина. Рішення про залишення на ПМП також видається консульством.

Супровід адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно офрмлення документів для виїзду на постійне місце проживання за кордон та отримання рішення ДМС про дозвіл на виїзд на ПМП ви можете проконсультуватись з адвокатами юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійснюють повний супровід процедури оформлення документів для виїзду на ПМП.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оформлення документів для виїзду на ПМП за кордон. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі проходження ВЛК.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ