Практика

Відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням під час навчання військовослужбовців та курсантів: позитивна практика

Спеціалісти військового права юридичної компанії INSEININ здійснюють захист прав та свобод військовослужбовців з моменту оголошення військового стану та мають значну юридичну практику та результати роботи.

До клієнта нашої юридичної компанії було подано позовну заяву, у якій Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба просить стягнути суму у розмірі 390 841,79 грн на відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням під час навчання.

Військовослужбовець проходив навчання у Військовому коледжі сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба в період з 06.09.2022 по 17.02.2023 на посаді курсанта. За рішенням начальника коледжа було вирішено відрахувати від подальшого навчання за академічну неуспішність та відповідно до пункту 36 "Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" припинити чинність дії контракту про проходження військової служби (навчання) у Збройних Силах України курсантами вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу достроково, у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем, з 18.02.2023. Стягнути суму у розмірі 390 841,79 грн за період навчання в коледжі.

Проте військовослужбовець має статус учасника бойових дій. Таким чином, оскільки клієнт, маючи пільги та гарантії, передбачені Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учасник бойових дій, вступив на навчання, оплата за навчання у військових закладах не передбачена. Таким чином підстави для стягнення з військового на користь позивача на відшкодування витрати, пов'язані з утриманням у вищому навчальному закладі - відсутні.

Представником клієнта було подано відзив на адміністративний позов. Згідно змісту якого представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечує, з підстав, що курсант є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням. Також, відповідач приймає участь безпосередньо у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії по теперішній час. Відтак, просить суд в задоволенні позову відмовити в повному обсязі

26 травня 2023 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким було вирішено в задоволенні позову відмовити. Таким чином вдалося уберегти клієнта від стягнення коштів у розмірі 390 841,79 грн.

Якщо ви проходите військову службу та є учасником бойових дій та отримали позов про відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням під час навчання звертайтесь до юридичної компанії INSEININ для отримання захисту в судовій інстанції.
Якщо ви бажаєте замовити послугу оскарження незаконного відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням під час навчання або проконсультуватись з нашим адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ