Практика

Перетин кордону на підставі акта встановлення факту здійснення догляду

Перетин кордону на підставі акта встановлення факту здійснення догляду
Наразі виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років є обмеженим. Право на перетин кордону має вузька категорія чоловіків у випадках та за обставин, які передбачені постановою КМУ №57. Такими підставами для перетину є супровід на кордоні батьків/батьків дружини з інвалідністю І-ІІ групи, осіб з інвалідністю І-ІІ групи, осіб з потребою постійного стороннього догляду. Головною вимогою, яка ставиться для перетину кордону є наявність акта встановлення факту здійснення догляду за особою.

Як отримати акт встановлення факту здійснення догляду

Акт встановлення факту здійснення догляду за особою - це письмовий документ, який посвідчує факт надання послуг постійного стороннього догляду на непрофесійній основі за особою з І-ІІ групою інвалідності або особи, яка потребує постійного стороннього догляду на підставі висновку ЛКК. Даний документ дає право чоловікам в період дії військового стану на перетин кордону у супроводі з такими особами.

Акт встановлення факту здійснення догляду за особою видається органами соціального захисту населення за зверненням особи, яка здійснює догляд або особи, яка такого догляду потребує. Звернутись можна до органів соціального захисту населення за адресою реєстрації місця проживання особи, яка потребує постійного стороннього догляду. У випадку, якщо така особа є внутрішно переселеною особою (ВПО) за адресою проживання.
Акт встановлення факту здійснення догляду
При перетині кордону на підставі супроводу батьків/батьків дружини з інвалідністю І-ІІ групи з інвалідністю акт догляду зможе отримати військовозобовʼязаний тільки на підставі документів, які підтверджують родинні звʼязки (свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини) та інвалідність (довідка до акта огляду МСЕК та пенсійне посвідчення).
У випадку, якщо військовозобовʼязаний супроводжує осіб з І-ІІ групою інвалідності або які потребують постійного стороннього догляду (це можуть бути родичі та особи, за якими фактично здійснюється постійний сторонній догляд) необхідно також мати висновок ЛКК про необхідність здійснення постійного стороннього догляду або довідка до акта огляду МСЕК.
Основною умовою отримання акта встановлення факту здійснення догляду є фактичне надання послуг з догляду на непрофесійній основі. Тобто, такий документ може бути виданий тільки чоловікам, які фактично проживають, повʼязані спільним побутом та доглядають особу з інвалідністю або яка потребує догляду. Даний факт може перевірятись безпосередньо органами соціального захисту населення у вигляді перевірки житлово-побутових умов сімʼї та складення відповідного акта.
У випадку наявності документів та встановлення факту здійснення догляду органи соціального захисту протягом 5 робочих днів з моменту звернення зобовʼязані скласти та видати акт встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду, який дає право на перетин кордону.

Супровід особи на підставі акта встановлення факту здійснення догляду

Перетинати кордон на підставі акта догляду можна разом з:
1.Батьками/батьками дружини з інвалідністю І-ІІ групи.
2.Особами І-ІІ групи інвалідності, які потребують постійного догляду.
3.Особами, які потребують постійного стороннього догляду відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Перетин кордону здійснюється за особистого супроводу таких осіб та документів, які надають право на перетин кордону. Вимагання інспекторами прикордонної служби військово-облікових документів та будь-яких довідок з районного ТЦК та СП є незаконними. Відмова у виїзді на підставі відсутності таких документ є незаконною та підлягає оскарженню.

Консультація адвоката з питань перетину кордону

Юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ профільно займаються питаннями відстрочки та перетину державного кордону військовозобовʼязаними в період дії військового стану. Наші фахівці можуть надати вам комплексну консультацію стосовно підстав для перетину кордону, необхідних документів. У випадку, якщо у вас виникли питання стосовно отримання акта встановлення фатку здійснення догляду ми також зможемо вас проконсультувати з даного питання.
Консультацію з питань перетину кордону можна отримати в телефонному режимі або в офісі за попереднім записом за адресою компанії м.Київ БЦ "Гулівер". З усіма деталямі нашої діяльності можна ознайомитись на сайті.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ