Практика

ТЦК вимагає довідку ОК-5 для відстрочки: що робити?

Наразі військовозобовʼязані стикнулися з проблемою, коли районні ТЦК та СП відмовляють у задоволенні заяви про надання відстрочки на підставі догляду. Одночасно з цим повідомляється, що причиною відмови є ненадання довідок ОК-5 або ОК-7. В даній статті юристи юридичної компанії INSEININ детально розібрались, чи законною є така вимога та що робити у разі відмови.

Чи потрібна довідка ОК-5, ОК-7 для оформлення відстрочки

Довідку ОК-5 або ОК-7 найчастіше вимагають працівники ТЦК та СП для оформлення відстрочки на підставі п.13 ч.1 ст.23 Закону "Про про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", тобто на підставі наявності одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини чоловіка з числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Інколи така вимога ставиться до військовозобовʼязаних, які намагаються отримати відстрочку по п.9,14 ч.1 ст.23 Закону "Про про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Причин, по яких працівники ТЦК вимагають такі документи є кілька. Довідка ОК-7 містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (у межах максимальної величини) та страховий стаж за період із 2011 року. В основному використовується для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги з безробіття тощо. Довідки ОК-5 — це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Довідка формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, та містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків.
Аналізуючи таку довідку працівники ТЦК бажають дізнатися інформацію стосовно наявності офіційних доходів у особи, за якою здійснюється постійний сторонній догляд. У разі наявності доходу у вигляді заробітньої плати, може ставитись під сумнів висновок ЛКК про потребу особи в постійному сторонньому догляді. Адже не можливо за станом здоровʼя потребувати такого догляду та одночасно бути працевлаштованим.
У випадку оформлення відстрочки за п.13, у разі наявності в особи з інвалідності І або ІІ групи офіційних доходів, які перевищують прожитковий мінімум, може ставитись під сумнів потреба таких осіб з інвалідністю в додатковому утриманні зі сторони військовозобовʼязаних членів родини.
Так само, у випадку наявності у військовозобовʼязаного офіційного доходу у вигляді заробітної плати, може постати питання, яким чином буде здійснюватись постійний сторонні догляд, якщо сам чоловік працює на постійний роботі. Тобто, надання таких документів комісії з питань відстрочки може слугувати формальною підставою для відмови в надання відстрочки та призову на військову службу.

Що робити, якщо вимагають довідки ОК-5, ОК-7 для оформлення відстрочки

Варто зазначити, що працівники ТЦК та СП не мають права вимагати для оформлення відстрочки інші документи, ніж ті, які передбачені додатком 5 постанови КМУ №560 для кожної з підстав для відстрочки. Якщо відмова аргументована саме відсутністю цих документів, вона підлягає оскарженню до адміністративного суду.
Якщо надати такі довідки до заяви на відстрочку, наявність доходу може також слугувати підставою для відмови у наданні відстрочки. Тому зачату просто виконання цієї вимоги не вирішує проблему. У звʼязку з цим все частіше стає зрозуміло, що оформити відстрочку на підставі догляду можливо тільки шляхом оскарження відмови у наданні відстрочки через суд.

Юридична допомога

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення відстрочки, призову на військову службу або оскарження відмови у наданні відстрочки, ми можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібна юридична допомога в оформленні або оскарженні відмови у наданні відстрочки - ми також зможемо вам допомогти.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2025-01-29 13:28