Практика

Статус невійськовозобовʼязаний в Резерв+

Доволі часто громадяни перевіривши військово-облікові дані в застосунку "Резерв+" помічають відмітку невійськовозобовʼязаний або виключений з військового обліку. Виникає доволі багато питань, повʼязаних з юридичним значенням та наслідками такого статусом, а також правами та обовʼязками, які виникають внаслідок цього. Юристи юридичної компанії INSEININ детально дослідили та розʼяснили, що означає такий статус.
Статус невійськовозобовʼязаних в першу чергу мають громадяни, які були виключені з військового обліку на підставі ч.6 ст.37 Закону "Про військововий обовʼязок та військову службу".
Тобто, це можуть бути особи, які виключені з військового обліку у звʼязку з:
  1. Припиненням громадянства України.
  2. Отриманням висновку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.
  3. Досягненням граничного віку перебування в запасі.
  4. Засудженням до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Громадяни, які були визнані ВЛК непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у період дії воєнного стану з військового обліку не виключались, а відповідно за такими категоріями зберігається статус військовозобовʼязаних осіб. У разі, якщо такі громадяни не перебувають на військовому обліку, такі дії кваліфікуються як порушення правил військового обліку.

Юридичні наслідки статусу "невійськовозобовʼязаний"

Громадяни, які були виключені з військового обліку є невійськовозобовʼязаними та не підлягають мобілізації, постановці на військовий облік, врученню повістці особисто чи через пошту, адміністративному затриманню працівниками поліції. Такі особи не мають військового обовʼязку та не повинні дотримуватись правил військового обліку. Виключені з військового обліку у звʼязку з непридатністю в період дії воєнного стану мають право на перетин державного кордону.
Будь-які дії зі сторони працівників районних ТЦК та СП, які спрямовані на примусове взяття громадян на військовий облік, вручення повістки, мобілізації є незаконними та підлягають оскарженню.
Документами, які підтверджують такий статус є:
  1. Письмовий військово-обліковий документ (військовий квиток, приписне посвідчення, тимчасове посвідчення) із записами про виключення з військового обліку.
  2. Електронний військово-обліковий документ.
Важливо, щоб відомості про виключення з обліку були інтегровані в реєстр військовозобовʼязаних та відображались в електронному військово-обліковому документів. Без цього, дані вважаються не повними та не можуть використовуватись.

Які проблеми можуть виникати?

Доволі часто спостерігається порушення прав невійськовозобовʼязаних осіб зі сторони представників районних ТЦК та СП, правоохоронних органів. Найпоширенішими є випадки незаконної постановки на облік, направлення на проходження військово-лікарської комісії та мобілізації виключених з обліку осіб.
В таких випадках потрібно вчасно реагувати на незаконні дії, звертатись за допомогою профільних юристів та адвокатів для оскарження таких рішень в судовому або адміністративному порядку.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲
2024-11-04 14:28