Практика

Відповідальність за неявку за повісткою на відправку

Відповідальність за неявку за повісткою на відправку
У військовозобовʼязаних, які отримали повістку на відправку або мобілізаційне розпорядження виникає питання: чи може наступати відповідальність за неявкою за такою повісткою до ТЦК та СП.

Повістка на відправку - це форма письмового сповіщення-виклику військовозобовʼязаного до ТЦК та СП або військової частини для завершення процедури призову на військову службу (мобілізації). Виклик відбувається за допомогою повістки або мобілізаційного розпорядження, яке особисто вручається військовозобовʼязаному під розпис. Військовозобовʼязаний, у випадках передбачених законом, зобовʼязаний зʼявитись в час визначений у повістці з речами для завершення процедури призову на військову службу.

Повістка на відправку в період дії військового стану повинна надаватись лише військовозобовʼязаним категоріям громадян після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) у разі відсутності підстав для відстрочки від мобілізації.

Яка відповідальність передбачена за неявку за повісткою на відправку

Дії у вигляді неявки за мобілізаційним розпорядженням або повісткою на відправку може кваліфікуватись як ухилення від мобілізації.

За це передбачена кримінальна відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Коли може наступати кримінальна відповідальність за неявку за повісткою на відправку

Відповідальність по 336 ст. Кримінального кодексу може наступати у випадку, якщо військовозобовʼязаний із прямим умислом без поважних причин не зʼявився у визначений час за мобілізаційним розпорядженням або повісткою на відправку. Такі дії можуть кваліфікуватись як ухилення від призову на військову службу.

У випадку, якщо військовозобовʼязаний має підстави для відстрочки від призову на військову службу або був визнаний ВЛК непридатним до військової служби - неявка за такою повісткою не може вважатись протиправною.

У випадку наявності поважних причин неявки також можливо уникнути кримінальної відповідальності за такі дії.

Допомога військового адвоката

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно вручення повістки, отримання відстрочки, ухилення від мобілізації ви можете звернутись за консультацією до військових спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Якщо вас звинувачують в ухиленні від призову на військову службу, наші адвокати можуть представляти ваші інтереси на досудовому розслідуванні та судовому процесі.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних, отримання відстрочки та захисту по 336 ст КК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ