Практика

Довідка лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про необхідність постійного догляду

В період дії військового стану постало питання правово врегулювання питання здійснення постійного стороннього догляду над особою. Це повʼязано з наявністю права на звільнення з військової служби та отримання відстрочки від мобілізації у звʼязку з доглядом за особою. Для того, щоб довести здійснення такого догляду необхідно отримати відповідні документи, одним з яких є довідка лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про необхідність здійснення постійного стороннього догляду над особою на непрофесійній основі.

Як отримати довідку ЛКК про необхідність постійного догляду

Дана довідка видається комунальними закладами охорони здоровʼя (лікарнями) за особистим зверненням особи, яка потребує такого догляду. Довідка ЛКК видається не всім, а лише тим особам, які у звʼязку із захворюваннями, когнітивними порушеннями функцій організму або інвалідністю потребують сторонньої допомоги на непрофесійній основі.
Отже довідку ЛКК можуть отримати:
  • Особи похилого віку, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.
  • Особи з інвалідністю дитинства віком до 18 років.
  • Особи з інвалідністю І-ІІ групи.
  • Особи віком старше 80 років.

Під час отримання довідки необхідно надати лікарсько-консультативній комісії документи, які підтверджують право на отримання даної довідки. Такими документами можуть бути довідка МСЕК про інвалідність, пенсійне посвідчення, медичні документи, у яких зафіксовані діагнози та стан здоровʼя.

Як виглядає довідка ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду

Дана довідка видається за формою №080-4/o, затвердженою Міністерством охорони здоровʼя України.
В довідці ЛКК обовʼязково повинно бути зазначено про наявність функцій організму, через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі.
Довідка підписується членами комісії та головою комісії. Також має бути вказаний строк дії даної довідки.
Важливо! Для отримання відстрочки та звільнення з військової служби в довідці повинні бути зазначені рекомендації стосовно отримання соціальної послуги з постійного догляду на непрофесійній основі від сторонньої особи.
Висновок ЛКК про необхідність догляду
Висновок ЛКК про необхідність догляду

Допомога адвоката

Адвокати юридичної компанії INSEININ займаються супроводом справ формлення догляду, а також отримання відстрочки та звільнення на підставі здійснення постійного догляду за особою. Якщо вам потрібна консультація стосовно отримання довідки ЛКК або оскарженні відмови в її отриманні - звертайтесь до наших спеціалістів.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію військового адвоката стосовно офомлення постійного стороннього догляду за особою або вам потрібна допомога в отриманні відстрочки від призову або звільнення зі служби достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо.

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ