Практика

Оскарження відмови у звільненні з військової служби

Військовослужбовці мають право на звільнення з військової служби на підставі обставин, передбачених ст.26 Закону “Про військовий обовʼязок і військову службу”. Для реалізації цього права подається рапорт на звільнення разом з документами, які підтверджують такі обставини. Проте в багатьох випадках військова частина відмовляє в задоволені такого рапорту по різним часто не обʼєктивним причинам. В такому випадку необхідно звертатися до суду для оскарження незаконних дій військової частини.

В яких випадках можна звертатися до суду

З адміністративним позовом про оскарження рішення про відмову у звільненні з військової частини потрібно звертатись, якщо вам відмовляють у звільненні у звʼязку з:
  • наявністю дружини з ІІІ групою інвалідності.
  • зі здійсненням постійного стороннього догляду за особою.
  • утриманням трьох і більше неповнолітніх дітей.
  • самостійним вихованням дитини віком до 18 років.
  • вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років.
  • наявністю батьків з інвалідністю І або ІІ групи.
Також причинами відмови у задоволені рапорту можуть бути: неправильно завірені документи, відсутність всього обсягу підтверджуючих документів, відмова приймати сам рапорт тощо. В таких випадках також необхідно звертатися до суду.

Як оскаржити рішення про відмову у звільненні з військової служби?

Для того щоб оскаржити відмову у задоволені рапорту про звільнення з військової служби необхідно звернутися до окружного адміністративного суду в рамках позовного провадження з позовною заявою про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Строк звернення до суду: 6 місяців з моменту коли ви дізнались або могли дізнатись про відмову у задоволені рапорту (у випадку пропущення строку його можливо поновити).
Суд, до якого необхідно звернутись: окружний адміністративний суд за місцем реєстрації позивача або відповідача.
Строк прийняття рішення: протягом двох місяців з моменту відкриття провадження.
Позовні вимоги: зобов'язати військову частину прийняти рішення (наказ) про звільнення статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».
Докази, які долучати до позовної заяви: рапорт на звільнення, відмова у задоволені рапорту, документи, які підтверджують право на звільнення з військової служби.

Як може допомогти військовий адвокат?

Якщо ви маєте підстави для звільнення з військової служби, але вам протиправно відмовили у задоволенні рапорту - військовий адвокат юридичної компанії INSEININ допоможе вам оскаржити рішення військової частини в суд. Після укладення договору про надання правової допомоги наш адвокат є вашим представником в органах військового управління та в суді.
Ми займаємось повним супроводом процесу оскарження рішення про відмову у задоволенні рапорту, тобто в рамках нашої співпраці ви отримаєте:
  • консультації з приводу оскарження рішення про відмову;
  • збір доказів, необхідних для судового процесу;
  • подання адміністративного позову до суду;
  • представництво інтересів на суді;
  • отримання судового рішення;
  • виконання рішення суду.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу оскарження рішення про відмову у звільненні з військової служби, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ