Практика

Відмова від отримання повістки: відповідальність та наслідки

З прийняттям нового законодавства значним чином посилився контроль за врученням повістки та явкою за такими повістками. Зокрема прийнята КМУ постанова №560, яка регулює порядок вручення повістки та наслідків за відмову від вручення такої повістки.

За новим законодавством у випадку, якщо військовозобовʼязаному вручається повістка то належним доказом вручення буде не тільки особистий підпис про отримання повістки, а й відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки. Тобто з 18 травня законно відмовитись від вручення повістки не можливо. Якщо ви відмовляєтесь, то відеозапис такої відмови вже є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.

Що відбувається після відмови від вручення повістки?

Якщо все таки ви відмовляєте уповноваженій особі у вручені повістки буде складений акт про відмову від вручення повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Такий документа відповідно слугує головним доказом та підставою для притягнення порушника до відповідальності.

Проте справа не закінчується складанням даного документа. У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Причому затримання та доставлення відбувається на строк до 3 годин до найближчого відділу районного ТЦК та СП. У випадку, якщо порушник чинить опір можуть застосовуватись спецзаходи у вигляді кайданок та примусового затримання.
Таке адміністративне затримання також може відбуватись, якщо військовозобовʼязаний не має військово-облікових документів, перебуває в розшук або якимось іншим чином порушив правила військового обліку.

Варто нагадати, що право на таке затримання мають тільки працівники Національної поліції. Працівники ТЦК та СП не наділені правоохоронними функціями та можуть тільки перевіряти військово-облікові документи та притягати порушників до відповідальності.

Відповідальність за відмову від вручення повістки

Після доставлення порушника до районного ТЦК та СП його може бути притягнуто до відповідальності за 210 статтею КУпАП за порушення правил військового обліку. Таке притягнення здійснює ТЦК та СП шляхом винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Покарання за такі дії може складати від 17 000 грн до 25 500 грн.

Також порушнику може видаватись повістка на оновлення даних та направлення на військово-лікарську комісію. У випадку, якщо військовозобовʼязаний має право на відстрочку від може подати відповідну заяву з підтверджуючими документами без попереднього проходження ВЛК.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно вручення повістки за новими правилами ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають повний комплекс послуг стосовно захисту прав військовозобовʼязаних у разі зловживань працівників районних ТЦК та СП.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері вручення повістки та оскарження дій ТЦК та СП. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-05-24 17:25