Практика

Що робити, якщо не видають рішення ВЛК

В період дії воєнного стану велика кількість військовозобовʼязаних та військовослужбовців проходять військово-лікарську комісії з метою визначення ступеню придатності до військової служби. Наразі лікарі на ВЛК можуть встановити один з висновків:
  • придатний;
  • придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • тимчасово непридатний до військової служби з переоглядом.

Під час встановлення конкретного висновку лікарі на ВЛК керуються критеріями, які встановлені Наказом МОУ №402. Проте доволі часто виникають ситуації, коли встановлений висновок є неправомірним. Це відбувається через порушення зі сторони членів ВЛК, неврахування всіх проблем зі здоровʼям, діагнозів, документів, тощо. В такому випадку військовозобовʼязані або військовослужбовці мають право звернутись зі скаргою до вищестоящої комісії.

Проте інколи оскаржити рішення ВЛК не можливо, по причині того, що голова військово-лікарської комісії, представники ТЦК та СП або військової частини не надають висновок про ступінь придатності до військової служби. Фактично не ознайомлення з висновком є порушенням прав громадян, тому необхідно детально розібратись яким чином захистити свої права.

Чи повинні військовозобовʼязаному або військовослужбовцю видавати рішення ВЛК?

Відповідно до норм чинного законодавства постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії у трьох примірниках.

Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, та надсилаються у військову частину та/або до ТЦК та СП в електронній та/або паперовій формі. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, яка підлягає затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляється на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного строку після закінчення медичного огляду.

Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) із затвердженою постановою надсилається командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд та/або до ТЦК та СП, в електронній та/або паперовій формі, в установленому законодавством порядку, а також видається на руки особі, що пройшла медичний огляд. Зазначені документи можуть видаватися на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.

Постанова ВЛК про придатність військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) до військової служби оформляється довідкою ВЛК, затвердженню штатною ВЛК не підлягає. Відповідно, кожний військовослужбовець та військовозобовʼязаний має право на отримання висновку ВЛК на руки.

Що робити, якщо висновок ВЛК не видають?

У випадку, якщо військовозобʼязаного або військовослужбовця не ознайомлюють з результатами огляду військово-лікарської комісії, така бездіяльність є протиправною та підлягає оскарженню.

В першу чергу необхідно письмово звернутись з рапортом на командира військової частини або із заявою до начальника районного ТЦК для витребування копії висновку ВЛК. Отримати копії таких документів можливо також шляхом направлення адвокатського запиту в інтересах клієнта. Зазвичай це допомагає отримати копії потрібних документів, адже за ігнорування адвокатського запиту передбачена юридична відповідальність.

У випадку, якщо дані структури ігнорують звернення, можна оскаржити бездіяльність шляхом подачі скарги до вищестоящого органу або зверненням з позовною заявою до адміністративного суду.

Юридична допомога

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно проходження військово-лікарської комісії, ви можете звернутись до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у питання проходження медичного огляду та оскарження рішення ВЛК.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері проходження ВЛК. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-08-22 16:03