Практика

Оскарження рішення ТЦК та СП. Суд з військкоматом: супровід адвоката

Оскарження рішення ТЦК та СП
В силу пункту 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Тобто територіальні центри комплектування та соціальної підтримки належать до структури органів державної влади, а відповідно їхні рішення, дії та бездіяльність підлягають судовому оскарженню.

В яких випадках можливо оскаржити рішення РТЦК та СП?

Оскарження відмови у наданні відстрочки

Абзацом першим пункту 252 Указу №1153/2008 передбачено, що у разі оголошення мобілізації і настання особливого періоду проводиться призов на військову службу військовозобов'язаних і резервістів, за винятком осіб, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також прийом громадян на військову службу за контрактом.

Відповідно до пункту 11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

Тобто, у випадку, якщо ви маєте підстави для відстрочки від призову на військову службу, передбачені у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а районний центр комплектування та соціальної підтримки відмовляє вам у реалізації такого права - то ви маєте право на оскарження таких рішення в адміністративному суді.

Оскарження відмови у знятті з військового обліку, у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон

Якщо ви маєте паспорт, посвідку на постійне місце проживання за кордоном або інший документ, то можете оформити виїзд на ПМП за кордон.
Для оформлення процедури виїзду на ПМП військовозобов'язаному необхідно знятися з військового обліку у РТЦК та СП та отримати один з двох документів:
  • військово-обліковий документ (військовий квиток, приписне посвідчення або тимчасове посвідчення) в якому зроблений запис про те, що ви зняті з військового обліку.
  • довідку, в якій РТЦК та СП підтверджує той факт, що вас було знято з військового обліку, у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон.
У випадку, якщо РТЦК та СП відмовляє вам у знятті з військового обліку, у звʼязку з виїздом на ПМП за кордон вам необхідно звертатися за допомогою до військового адвоката, який допоможе оскаржити таке рішення.

Оскарження незаконного призову на військову службу

Якщо ви не є військовозобов'язаним або резервістом, або маєте підстави для відстрочки від призову на військову службу, передбачені у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», але все рівно були призвані на військову службу то це є порушенням ваших прав. В такому випадку рішення РТЦК та СП про призов вас на військову службу підлягає оскарженню та скасуванню у судовому процесі. Вас може бути звільнено з військової служби шляхом поновлення прав через суд.

Як може допомогти військовий адвокат?

У випадку, якщо ви стали жертвою неправомірних дій районного центру комплектування та соціальної підтримки, вас було незаконно призвано на військову службу, якщо вам відмовляють у наданні відстрочки від призову або не знімають з військового обліку, у звʼязку з виїздом на ПМП - тоді вам необхідно звернутися за допомогою до військового адвоката.
Кваліфіковану допомогу в цьому надає юридична компанія INSEININ. В команді працюють справжні професіонали, які допоможуть оскаржити вам рішення РТЦК та СП.
В рамках нашого супроводу клієнт може розраховувати на:
  • допомогу в підготовці документів;
  • консультації;
  • підготовку заяви/позову;
  • представництво в суді;
  • надсилання адвокатських запитів та ін.
  • повний супровід оскарження рішення в суді.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу оскарження рішення РЦТК та СП, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ