Практика

Виведення військовослужбовця поза штат

Дуже популярним явищем у сучасних збройних сил є виведення військовослужбовців поза штат у розпорядження. Проте досі незрозумілим є юридичне підкріплення такого статусу та наслідки для самого військовослужбовця. Саме тому необхідно детальніше розібратись в яких випадках можуть виводити поза штат, що це означає для самого військовослужбовця та як боротися з неправомірними діями командування військової частини.

Що таке виведення поза штат?

В нормативно-правових актах юридичного визначення “виведення поза штат” немає. Проте існує інститут припинення військової служби, який за своїми юридичними наслідками збігається з виведенням поза штат у ропорядження. Призупинення служби чітко врегульоване законами України та підзаконними нормативно-правовими актами так активно застосовується в сучасних Збройних Силах України. Саме тому говорячи виведення поза штат необхідно розуміти, що це є призупинення військової служби.
Призупинення військової служби застосовується до військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, дезертирували або здалися в полон добровільно.
Військова служба призупиняється з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви, повідомлення командира (начальника) військової частини про вчинене кримінальне правопорушення.
Наслідки призупинення військової служби:
  • звільнення із займаної посади;
  • відсторонення від виконання військових обовʼязків;
  • не виплачується заробітна плата та всі решта видів грошового забезпечення;
  • час призупинення служби не зараховується до строку проходження військової служби, вислуги у військовому званні та до вислуги років для виплати надбавки за вислугу років і призначення пенсії.
  • не поширюються пільги та гарантії передбачені законом.
Призупинення військової служби оформляється наказом командира військової частини про призупинення виплати грошового забезпечення та виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.У разі прибуття до місця служби військовослужбовця, військову службу якого призупинено, командир (начальник) військової частини з’ясовує підстави його відсутності і негайно інформує про це орган досудового розслідування.
Якщо стосовно військовослужбовця, якому призупинено військову службу винесено обвинувальний вирок суду він підлягає звільненню з військової служби.

Неправомірне призупинення військової служби

Трапляються випадки, коли військовослужбовцям протиправно призупиняють військову службу та не виплачують заробітну плату. Це відбувається у випадках довготривалого лікування та кримінальної справи. Якщо військовослужбовцю, винесено виправдувальний вирок, що набрав законної сили або закрито кримінальне провадження строк призупинення військової служби зараховується до вислуги років для виплати надбавки за вислугу років і призначення пенсії, а також до строку вислуги років для присвоєння чергового військового звання, та поновлюються пільги і соціальні гарантії, встановлені законодавством для військовослужбовців.
За весь час необґрунтованого призупинення військової служби таким військовослужбовцям виплачується недоотримане грошове та здійснюються недоотримане продовольче, речове та інші види забезпечення.

Як оскаржити незаконне призупинення військової служби?

Якщо вас вивели поза штат у звʼязку з лікуванням або самовільним залишенням частини без кримінальної справи такі дії є незаконними та підлягають оскарженню.
Військові адвокати юридичної компанії INSEININ допоможуть оскаржити наказ про призупинення військової служби та повернути невиплачене грошове забезпечення. В рамках нашого супроводу військовий адвокат вияснить причини призупинення військової служби, у разі безпідставності таких дій подасть скаргу до вищестоящого органу або позов до суду.

Якщо ви бажаєте замовити послугу оскарження призупинення військової служби або проконсультуватись з нашим адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ