Практика

Відмова у рапорті на звільнення з військової служби

Військовослужбовці, у яких наявні підстави для звільнення з військової служби для ініціювання даної процедури звертаються до свого безпосереднього або прямого командира з рапортом на звільнення з військової служби. Рапорт на звільнення може подаватись в письмовій або електронній формі.

Доволі часто виникають ситуації, коли військовослужбовці отримують відмови у задоволенні рапорту. Доволі часто такі відмови є протиправними та підлягають оскарженню.

Як повинна бути оформлена відмова в задоволенні рапорту?

Командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.
Резолюція повинна містити відомості:
Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту.
Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.
Якщо для прийняття рішення по суті рапорту недостатньо наданих військовослужбовцем інформації або документів, безпосередній або прямий командир (начальник) військовослужбовця, уповноважений приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, може не погодити рапорт, зазначивши вичерпний перелік підстав та документів (копій документів), які необхідно додати до рапорту для вирішення його по суті.
Командиру (начальнику), уповноваженому приймати рішення стосовно порушеного у рапорті питання, забороняється відмовляти у задоволенні рапорту у разі, якщо до рапорту не додано документів, які є або повинні бути в розпорядженні відповідного командира (начальника).
Основними причинами відмови у задоволенні рапорту є:
  1. Відсутніть підстав для звільнення з військової служби.
  2. Недостатність документів для звільнення.
  3. Порушення порядку подачі рапорту.
  4. Протиправне рішення командування військової частини.

Оскарження відмови у звільненні з військової служби

У випадку, якщо відмова у задоволенні рапорту на звільнення є протиправною її можна оскаржити та поновити права військовослужбовців.
Оскарження відбувається двома способами:
  1. Адміністративний порядок. Шляхом направлення скарги до вищого командування: оперативне командування, Генеральний Штаб ЗСУ, Міністерство Оборони України. Строк розгляду справи до 30 днів з моменту реєстрації справи. Таким шляхом можливо зобовʼязати командування частини розглянути рапорт та прийняти позитивне рішення.
  2. Судовий порядок. Шляхом направлення позовної заяви до адміністративного суду за місцем знаходження позивача або відповідача. Строк розгляду справи до 2 місяців з моменту відкриття провадження у справі.

Допомога військового адвоката

Якщо ви отримали відмову у звільненні з військової служби та вважаєте її незаконною, в першу чергу можете проконсультуватись з юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. У випадку наявності підстав для оскарження відмови, наші фахівці надають послуги повного супроводу оскарження відмови у звільненні з військової служби.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері звільнення з військової служби. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-09-30 16:08