Практика

Хто може отримати акт встановлення факту здійснення догляду

Відповідно до норм нового чинного законодавства війсьовозобовʼязані, які оформляють відстрочку від мобілізації на підставі пунктів 9, 13,14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” повинні надати до ТЦК та СП документи, які підтверджують факт здійснення догляду. Такими документами можуть бути довідка про отримання матеріально-грошової компенсації по догляду або акт встановлення факту здійснення догляду. Військовозобовʼязані, які не мають права на отримання компенсації по догляду можуть оформити тільки акт догляду.

Не всі військовозобовʼязані мають право на отримання акта догляду. Законодавство визначає умови, порядок отримання та перелік документів, які потрібні для підтвердження факту здійснення догляду. В першу чергу, оформити акт догляду мають право військовозобовʼязані, які не мають права на догляд з компенсацією. Відповідно в сам акт догляду ця інформація в обовʼязковому порядку зазначається. Для підтвердження цього можна подавати до комісії з питань акта догляду відмову у призначення акта догляду або довідку про доходи фізичної особи.

Головним чином, отримати акт догляду можуть тільки військовозобʼязані, які мають право на відстрочку на підставі пунктів 9, 13,14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

До таких належать особи, які:
  1. Здіснюють постійний сторонні догляд за хворою дружиною, дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
  2. Здійснюють догляд за одним із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини з числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
  3. Здійснюють догляд за членом сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Комісія, яка займається питаннями видачі акта догляду перевіряє наявність або відсутність у хворих осіб інших членів родини, які зобовʼязані їх утримувати (діти, один з подружжя, батьки). У випадку, якщо такі особи наявні та можуть потенційно відповідно до закону здійснювати догляд, військовозобовʼязаному відмовляють у видачі акта догляду.

У випадку, якщо батьки з інвалідністю І та ІІ групи мають двох та більше військовозобовʼязаних дітей, за умови відсутності невійськовозобовʼязаних родичів, вони можуть обрати одного з них для оформлення догляду та відстрочки від мобілізації.

Оформити акт догляду буде неможливо військовозобовʼязаним, які не фактично не здійснюють догляд. Комісія після отримання заяви на видачу акта догляду змушена робити обстеження житлово-побутових умов сімʼї та встановлювати факт догляду. Якщо немає підтвердження спільного проживання, побуту та надання послуг з догляду, військовозобовʼязаному відмовляють у встановленні факту здійснення догляду.

У військовозобовʼязаних, які не перебувають на військовому обліку та не мають військово-облікових документів також можуть виникнути проблеми. Комісія також перевіряє факт перебування на військовому обліку. У більшості випадків, якщо таких відомостей немає, вам буде відмовлено у видачі акта догляду.

В усіх інших випадках, якщо дотримана процедура подачі документів, а сам факт догляду підтверджений, вам повинні надати письмовий акт догляду у формі додатку 8 постанови КМУ №560. Якщо вам відмовляють у видачі акта протиправно, ви маєте право на оскарження відмови шляхом звернення зі скаргою до вищестоящого органу або адміністративного суду. Сам акт догляду подається військовозобовʼязаним разом із заявою на відстрочку та іншими документами до районного ТЦК та СП. Впродовж 7 днів з моменту реєстрації заяви видається довідка про відстрочку від мобілізації.

Юридична підтримка

У випадку, якщо у вас залишились питання стосовно оформлення акта догляду та відстрочки від мобілізації, ви можете звернутись за консультацією та допомогою до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у питаннях відстрочки та зможуть надати вам підтримку на кожному етапі справи.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації та догляду. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-08-02 15:47