Зміни до законодавства, яке регулює умови та порядок оформлення відстрочки, передбачають створення відповідних профільних комісій, які будуть здійснювати розгляд документі та заяв на відстрочку та колегіальним рішенням приймають рішення про надання відстрочки від мобілізації або про відмову.
Це означає, що районні ТЦК та СП не мають самостійних повноважень приймати рішення стосовно надання військовозобовʼязаним права на відстрочку.
Комісії із питання відстрочки від мобілізації - це колегіальні, профільні органи, які утворюються на підставі постанови КМУ №560 при районних ТЦК та СП або при їхніх відділах. Комісії діють у такому складі:
- голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
- члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
До повноважень комісії із питань відстрочки від мобілізації належать:
- Прийом, реєстрація заяви на відстрочку та документів, які підтверджують право на відстрочку.
- Перевірка наявності законних підстав для отримання відстрочки.
- Направлення запитів до держаних органів для перевірки законності підстав для відстрочки.
- Прийняття рішення про наявність у військовозобовʼязаного підстав для відстрочки.
- Оформлення рішення шляхом складання протоколу про прийняте рішення.
- Повідомлення військовозобовʼязаного засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою про прийняте рішення.
Прийом та реєстрація документів для оформлення відстрочки може відбуватись безпосередньо у приміщенні районного ТЦК або за місцем засідання комісії (ЦНАП, районна адміністрація, тощо). Комісія зобовʼязана розглянути документи та прийняти рішення протягом семи днів з дати надходження заяви. У випадку відмови у наданні відстрочки, військовозобовʼязаному видається письмове повідомлення із вказівкою на причини відмови у задоволені заяви.
Якщо рішення про відмову у наданні відстрочки є протиправним, можна звернутись до адміністративного суду із позовом про визнання відмови протиправною та зобовʼязати комісію задовольнити заяву та надати відстрочку від мобілізації. Звернутись до суду можна протягом 6 місяців з моменту отримання письмової відмови.
Юридична підтримка
У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення відстрочки від мобілізації ви можете звернутись за консультацією до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам протиправно відмови у задоволені заяви на відстрочку, наші спеціалісти зможуть юридично супроводити процедуру оскарження такої відмови.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ