Практика

Ступені придатності до військової служби

Військовозобовʼязані зобовʼязані проходити медичний огляд в мирний час кожних 5 років, в період воєнного стану щорічно. Військовослужбовці також мають право на проходження військово-лікарської комісії як мінімум один раз на рік.

Лікарі військово-лікарської комісії в залежності від стану здоровʼя, діагнозів та наслідків у вигляді порушень функцій організму затверджують висновок ВЛК зі встановленим ступенем придатності до військової служби.
Взагалі існують наступні ступені придатності до військової служби:
  1. Придатний до військової служби. З даним висновком військовозобовʼязані можуть бути мобілізовані на військову службу до будь-якого різновиду військ без обмежень стосовно місця проходження служби та посади. Військовослужбовці так само можуть проходити службу без будь-яких обмежень.
  2. Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час. Даний висновок отримують особи, які мають проблеми зі здоровʼям, які не дозволяють проходити військову службу в повному обсязі. Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у Десантно-штурмових військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах (за винятком підрозділів забезпечення). Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, ТЦК та СП, установах, організаціях, навчальних закладах.
  3. Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. Даний висновок надається особам, які мають проблеми зі здоровʼям, які в принципі не дозволяють проходити службу. Військовозобовʼязані, які отримали даний висновок підлягають виключенню з обліку військовозобовʼязаних та отримують статус невійськовозобовʼязаного. Військовослужбовці, які отримали дане заключення ВЛК підлягають звільненню з військової служби та подальшому виключенню з обліку.
  4. Тимчасово непридатний до військової служби з переглядом. Даний висновок ставиться військовозобовʼязаним, які перенесли оперативне втручання або мають стан після лікування, хвороби. Таке заключення дає право на відстрочку від мобілізації до моменту перегляду висновку. Перегляд може відбуватись у строк до 6 місяців.
  5. Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців. Дана постанова приймається для військовослужбовців на підставі статей 7, 11, 12г, 13д, 24, 32, 37, 44, 48, 56, 59, 65, 72, 81 Розкладу хвороб у випадках, коли для відновлення придатності до військової служби необхідний термін від 6 до 12 календарних місяців. Військовослужбовці, які отримали даний висновок підлягають звільненню з військової служби.

Конкретний ступінь придатності до військової служби приймається військово-лікарською комісією на основі медичного огляду та документів, які підтверджують захворювання та діагнози хворого. При прийнятті рішення члени ВЛК керуються Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України та розкладом хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві.

Що робити, якщо ВЛК поставила невірний висновок?

Доволі часто військово-лікарська комісія визначає ступінь придатності невірно. В такому разі можливо оскаржити таку постанову до штатної ВЛК або до суду. У випадку, якщо ви вважаєте, що висновок є неправомірним попередньо краще проконсультуватись зі спеціалістом, який може дослідити документи та оцінити перспективи оскарження. У випадку, якщо дійсно підстави для оскарження висновку ВЛК наявні можна звертатись із заявою на перегляд до вищестоящої комісії.

Допомога адвоката з питань ВЛК

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно ступнів придатності до військової служби ви можете проконсультуватись з адвокатами та юристами юридичної компанії INSEININ, які займаються питаннями ВЛК. Якщо ви бажаєте дізнатись ступінь придатності до військової служби, на який ви можете претендувати - наші спеціалісти також зможуть вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ