Практика

Відстрочка для осіб, які мають батьків (батьків дружини) з інвалідністю І-ІІ групи за новим законом

З 18 травня 2024 року діє оновлене законодавство, яке регулює підстави для отримання відстрочки від мобілізації та порядок реалізації такого права. Зокрема змін зазнала підстава для відстрочки у вигляді наявності у військовозобовʼязаного батьків або батьків дружини з інвалідністю І–ІІ групи.

Відтепер право на відстрочку мають військовозобовʼязані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи.

Головною умовою отримання відстрочки за цією підставою є відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

Особами, які зобовʼязані утримувати інвалідів І-ІІ групи є родичі першої лінії спорідненості, а саме діти, батьки та один з подружжя.

З 18 травня 2024 року для отримання відстрочки на цій підставі необхідно додатково підтвердити факт догляду за такими особами. Тобто відтепер наявності таких осіб не достатньо для отримання відстрочки від мобілізації. Підтвердженням такого догляду будуть документи про отримання матеріально-грошової компенсації по догляду або акт про встановлення факту здійснення особою догляду.

Для отримання відстрочки за цією підставою необхідно мати наступні документи:
  1. Документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини).
  2. Документи, що підтверджують неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та які зобов’язані за законом утримувати інвалідів (висновок ЛКК, довідка до акта огляду МСЕК, перебування під арештом (крім домашнього арешту), відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі).
  3. Документи, які підтверджують інвалідність (пенсійне посвідчення, довідка до акта огляду МСЕК, інші).
  4. Висновок ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді (для інвалідів ІІ групи).
  5. Довідка про отримання матеріально-грошової компенсації по догляду або акт про встановлення факту здійснення особою догляду.

Оформлення відстрочки від мобілізації

Для отримання відстрочки від мобілізації за даною підставою військовозобовʼязаний повинен особисто подати заяву на відстрочку встановленої форми до районного ТЦК та СП, в якому він перебуває на військовому обліку разом з документами, які підтверджують право на відстрочку.

Така заява реєструється та розглядається комісією з питань відстрочки у районному ТЦК та СП протягом 7 днів. Така комісія може перевіряти подані документи та робити запити до відповідних органів.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

Відомості про оформлену відстрочку вносяться до Єдиного державного реєстру "Оберіг". Така відстрочка надається до кінця дії воєнного стану або на час дії обставин, які дають право на її оформлення.

До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно оформлення відстрочки від мобілізації за новими правилами ви можете проконсультуватись з профільними юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти надають повний комплекс послуг стосовно оформлення відстрочки від мобілізації за новим за новим законом.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-05-22 13:45