Практика

Захворювання, так пов'язане з проходженням військової служби

Військовослужбовці, які під час проходження військової служби отримують захворювання, травми, контузії, каліцтва, поранення мають право на встановлення причинного звʼязку, чи повʼязані проблеми зі здоровʼям з проходженням військової служби чи ні. У випадку, якщо захворювання так повʼязане зі службою військовослужбовець має право на компенсацію по інвалідності або втраті працездатності.

Хто встановлює причинний звʼязок захворювання?

Причинний зв'язок захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв у військовослужбовців, які проходять військову службу, вирішують позаштатні постійно діючі госпітальні, гарнізонні ВЛК і ЛЛК та за потреби - штатні ВЛК.

Коли можна звернутись для встановлення причинного звʼязку захворювання?

У випадку отримання поранення, травми або контузії встановлення причинного звʼязку здійснюється після завершення повного курсу лікування та отримання виписного епікризу. Після цього військовослужбовець має право на отримання направлення на ВЛК, яка встановлює ступінь придатності до військової служби та причинний звʼязок поранення.

Якщо під час служби виникло захворювання то причинний звʼязок можна встановлювати після отримання точного діагнозу та закінченого курсу лікування. Після цього можна звернутись до командира за направленням на ВЛК та пройти військово-лікарську комісію.

Який висновок може надати ВЛК?

Військово-лікарська комісія визначає повʼязане захворювання з проходженням військової служби чи ні та може надати один з таких висновків:
"Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби" - якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) одержане (крім випадків протиправного діяння), у разі фактичного виконання службових обов'язків під час проходження військової служби в частинах, які не входили до складу діючої армії.

"Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, ТАК, пов'язане з проходженням військової служби" - якщо воно отримане за обставин, не пов'язаних з виконанням обов'язків, або одержане внаслідок правопорушення.
"Захворювання (поранення, контузія, каліцтво, травма), ТАК, пов'язане з проходженням військової служби" - якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, які не входять до складу діючої армії, або коли захворювання, що виникло до військової служби, у період служби досягло такого розвитку, який обмежує придатність або призводить до непридатності (у тому числі тимчасової) до військової служби, служби з військової спеціальності.

"Захворювання, НІ, не пов'язане з проходженням військової служби" - якщо воно виникло в того, хто пройшов медичний огляд, до призову на військову службу, прийняття на військову службу за контрактом (у тому числі і захворювання, не діагностовані при призові (під час прийому на військову службу), але патогенетично їх розвиток почався до призову (до прийому) на військову службу), і військова служба не вплинула на вже наявне захворювання і придатність до військової служби.

Які проблеми можуть виникнути?

Часто військово-лікарські комісії доволі поверхньо визначають причинний звʼязок захворювання та видають постанови, якими не підтверджується причинний звʼязок внаслідок проходження військової служби. Якщо це сталось, відповідно військовослужбовець не отримає права на компенсацію за поранення, інвалідність та втрату працездатності. В такому випадку необхідно оскаржувати постанову ВЛК до Центральної ВЛК або до суду.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ професійно займаються питання встановлення причинного звʼязку захворювання. Ми можемо вам проконсультувати стосовно проходження ВЛК та отримання компенсації за поранення. У випадку, якщо постанова ВЛК, яку ви отримали є незаконною - ми допоможемо вам її оскаржити.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію адвоката стосовно проходження МСЕК достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ