Практика

Строк оскарження рішення ВЛК

Строк оскарження рішення ВЛК
Військовозобовʼязані та військовослужбовці, які не погоджуються з висновком військово-лікарської комісії про ступінь придатності до військової служби мають право оскаржити таке рішення шляхом подання заяви на переогляд до вищестоящої комісії або центральної ВЛК. Під час подачі заяви необхідно враховувати строки, які передбачає закон для подачі такого роду скарг. Лише в межах цього строку особа має право на оскарження рішення посадових осіб.

Порядок оскарження рішення ВЛК регулюється наказом МОУ №402. Проте цей нормативний акт не регулює питання строків подання такої заяви. Тому в даному випадку необхідно застосовувати закон “Про звернення громадян” (далі -Закон).

Відповідно до закону скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

Тобто рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) можливо оскаржити протягом одного місяця з моменту його отримання військовозобовʼязаним або військовослужбовцем.

Якщо особа через поважні причини пропустила строк на оскарження рішення ВЛК, тоді до заяви на переогляд необхідно долучати заяву на поновлення такого строку із доказами поважності пропущення такого строку.

Супровід оскарження висновку ВЛК

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід оскарження висновку військово-лікарської комісії. Проте ми оскаржуємо лише протиправні висновку, які не відповідають стану здоровʼя військовозобовʼязаного або військовослужбовця. Якщо ви бажаєте оскаржити висновок ВЛК ви можете надіслати свої медичні документи нашим спеціалістам на визначення перспектив такого оскарження. У випадку наявності підстав ми зможемо супроводити процедуру оскарження такого рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ