Практика

Порядок переміщення до іншої військової частини через Армія+

Порядок переміщення до іншої військової частини через Армія+
Кабінет міністрів України постановою від 12 листопада 2024 року №1291 прийняв порядок реалізації експериментального проекту щодо вдосконалення механізму переміщення військовослужбовців між військовими частинами Збройних Сил за їх ініціативою.
Даний механізм встановлює порядок переміщення військовослужбовців ЗСУ за власним бажанням між військовими частинами через мобільний застосунок Армія+. Юристи юридичної компанії INSEININ детально дослідили зміни та надали розʼяснення, стосовно переліку військовослужбовців, які мають право на переміщення та механізму реалізації права на переміщення до іншої військової частини.

Хто має право звернутись із рапортом на переміщення?

Відповідно до даного порядку реєстрація рапортів на переміщення за власною ініціативою відбувається через Державний вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони “Армія+”. Розгляд поданих рапортів та прийняття рішення здійснює Кадровий центр Збройних Сил.
Право на переміщення за власним бажанням через застосунок Армія+ мають військовослужбовці ЗСУ:
  1. Військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до військових частин бойового складу військ Збройних Сил.
  2. Військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових 2 навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ Збройних Сил.
  3. Військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах бойового складу військ усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин бойового складу військ Збройних Сил.
  4. Військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які за висновком військово-лікарської комісії придатні до служби у військових частинах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку військоволікарської комісії, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини Збройних Сил.
Тобто, перевестись за власним бажанням можливо із бойової частини в бойову, із тилової частини в тилову, із тилової частини в бойову, із бойової частини в тилову за наявності висновку ВЛК про придатність до тилової служби. Переведення із бойової частини в тилову частину без висновку про придатність до тилової служби не передбачено.

Процедура подачі рапорту через Армія+

Відношення
Для ініціювання процедури переміщення за власним бажанням до іншої частини, необхідно в обовʼязковому порядку отримати рекомендаційний лист (відношення) від командира частини, до якої військовослужбовець має бажання бути переміщеним для проходження військової служби. Відношення видається особисто військовослужбовцю, у разі наявності погодження командира частини та вакантної посади для проходження служби. Відношення видається в довільній формі. Видача такого рекомендаційного листа є правом, а не обовʼязком командира частини.
Погодження командира військової частини
Також в деяких випадках необхідно мати погодження командира військової частини, в якій проходить військову службу такий військовослужбовець на переміщення.
Таке погодження необхідно обовʼязково мати у випадках:
  1. Переміщення військовослужбовців офіцерського складу.
  2. Переміщення військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу із тилової до іншої тилової частини, із бойової до іншої бойової частини.
Погодження командира військової частини на переміщення військовослужбовця не є обов’язковим для таких військовослужбовців:
  1. Військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які переміщуються до військових частин бойового складу військ з військових частин тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладів, навчальних (навчально-тренувальних) центрів (частин), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин резерву чи інших військових частин, які не належать до військових частин бойового складу військ.
  2. Військовослужбовці постійного складу навчальних (навчальнотренувальних) центрів (частин), які переміщуються до інших навчальних (навчально-тренувальних) центрів (частин).
  3. Військовослужбовці, які переводяться до тилової військової частини на підставі висновку ВЛК.
Рапорт на переміщення
Рапорт на переміщення за власним бажанням подається через застосунок Армія+, до рапорту додаються додатки:
  1. Копія військового квитка, посвідчення офіцера або іншого документа, що підтверджує проходження військової служби військовослужбовцем у військовій частині.
  2. Рекомендаційний лист від військової частини, в яку військовослужбовець має бажання бути переміщеним для проходження військової служби.
  3. Погодження командира військової частини, в якій проходить військову службу такий військовослужбовець (крім тих категорій військовослужбовців, для яких таке погодження не є обов’язковим). Таке погодження може бути надане як окремим документом, так і у формі погодження (схвалення) рапорту засобами Порталу “Армія+”, інших інформаційно-комунікаційних систем, систем електронного документообігу.
  4. Висновок військово-лікарської комісії (для військовослужбовців, які переміщаються на підставі постанови ВЛК).

Кому можуть відмовити у переміщенні?

Кадровий центр Збройних Сил перевіряє поданий військовослужбовцем рапорт на відсутність підстав для відмови у переміщенні. Строк для проведення такої перевірки становить 72 години з моменту надходження рапорту до Кадрового центру Збройних Сил.
У переміщенні військовослужбовця відмовляється за наявності однієї з таких підстав:
  1. Військовослужбовець не належить до жодної з категорій, яка має право на переміщення
  2. Військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині менше шести місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою (крім військовослужбовців, які переміщуються на підставі висновку ВЛК);
  3. 3) до рапорту не додані всі необхідні документи.
Будь-які інші підстави для відмови у переміщенні військовослужбовця заборонені.
За результатами перевірки Кадровий центр Збройних Сил в межах строку для проведення перевірки повідомляє військовослужбовцю засобами Порталу “Армія+” про погодження або про відмову у погодженні рапорту із зазначенням підстав для відмови.
За відсутності підстав для відмови у переміщенні Кадровий центр Збройних Сил готує проект наказу на переміщення з доданими до нього документами і передає їх Головнокомандувачу Збройних Сил (для військовослужбовців офіцерського складу) або начальнику Генерального штабу Збройних Сил (для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу) на підписання. Такий наказ повинен бути підписаний протягом 24 годин після завершення перевірки
У випадку фіксації протиправної відмови у задоволені рапорту на переміщення, військовослужбовець має право на оскарження відмови в адміністративному порядку або до суду.

Консультація адвоката

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно переміщення до іншої військової частини, проходження ВЛК, звільнення з військової служби, ви можете звернутись за правовою допомогою до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲