Практика

Перетин кордону на підставі супроводу інваліда

Супровід інваліда на кордоні
В період дії військового стану виїзд військовозобовʼязаних осіб віком від 18 до 60 років за кордон обмежений. Право на перетин кордону мають лише певні категорії осіб, у випадках передбачених законодавством. Наразі таке право надано особам, які мають дружину з інвалідністю І-ІІІ групи або батьків чи батьків дружини з інвалідністю І-ІІ групи. Проте на практиці виникають проблеми стосовно документів необхідних для перетину кордону, а також супроводу таких осіб.

Супровід інваліда на кордоні


Відповідно до правил, перетнути кордон можна лише супроводжуючу особу (дружину, батьків, батьків дружини) з інвалідністю через пропускний пункт. Тобто фізично особа з інваліднстю має виїжджати за кордон разом із супроводжуючою особою. Тобто сам факт наявності таких осіб з інвалідністю автоматично не надає військовозобовʼязаній особі права на самостійний перетин кордону, а лише може відбуватися за умови супроводу таких осіб на кордоні.

Перетнути пропускний пункт без особи з інвалідністю можливо лише за умови, що така особа вже перебуває за кордоном. Для цього інспектору прикордонної служби необхідно надати довідку про перебування особи з інвалідністю на консульському обліку в країні перебування.
Також існує вимога, що повернутися до України можна лише разом з особою, яку ви супроводжували на кордоні. Тобто у випадку, якщо особа з інвалідністю повернеться самостійно без супроводжуючого - це буде вважатися порушенням. Проте наразі у чинному законодавстві не передбачено відповідальності за порушення такого правила.

Супровід дружини з інвалідністю на кордоні

Здійснити супровід дружини з інвалідністю може її офіційний чоловік за наявності документів, які підтверджують родинні звʼязки, а також інвалідність.

Тобто для перетину кордону необхідно мати наступні документи:
  • Свідоцтво про шлюб;
  • Довідка МСЕК про інвалідність І,ІІ,ІІІ групи;
  • Пенсійне посвідчення.

Військовозобовʼязана особа може перетнути кордон на даній підставі лише фактично супроводжуючи жружини на кордоні або самостійно у випадку перебування дружини за кордоном.

Супровід батьків, батьків дружини на кордоні

На кордоні військовозобовʼязана особа може супроводжувати одного зі своїх батьків або батьків дружини за наявності документів, які підтверджують родинні звʼязки та інвалідність таких осіб.

Також необхідно дотримуватися однієї з двох умов:
  • наявність документів, які підтверджують спільне проживання;
  • оформлення постійного стороннього догляду за особою, яка супроводжується на кордоні.

Тобто для перетину кордону на підставі супроводу батьків, батьків дружини з інвалідністю необхідно мати наступні документи:
  • витяг з демографічного реєстру про реєстрацію за однією адресою;
  • довідка МСЕК про інвалідність;
  • пенсійне посвідчення;
  • документи, що підтверджують родинні звʼязки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
  • довідка ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду за особою;
  • акт встановлення постійного стороннього догляду за особою.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють допомогу особам, які перетинають кордон на підставі супроводу осіб з інвалідністю. У випадку, якщо вам необхідна допомога в оформлені документів для виїзду або потрібна консультація стосовно процедури виїзду та переліку необхідних документів - ми зможемо вам допомогти. Якщо ви отримали безпідставну відмову в перетині кордону на даній підставі військові адвокати допомагають оскаржити таке рішення в суді.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію військового адвоката стосовно перетину кордону на підставі супроводу особи з інвалідністю достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ