Оскарження штрафу ТЦК

Постанова ТЦК про накладення штрафу

В період дії воєнного стану територіальні центри комплектування уважно слідкують за дотримання громадянами правил військового обліку. У разі наявності порушень, може заводитись адміністративна справа та притягнення винних осіб до відповідальності за ст.210 або 210-1 КУпАП. Розмір штрафу за вчинення даних правопорушень є немалим та складає від 17 000 до 25 500 грн.

Під час накладення штрафу уповноважені особи зобовʼязані пристально дотримуватись процесуальних вимог, які встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема повинні бути дотримані всі права особи на участь у розгляді справи та форма процесуальних документів, які складаються під час призначення штрафу. Штраф призначається постановою по справі про адміністративне правопорушення.

Правила складання постанови про адміністративне правопорушення

Постанова приймається тільки після фактичного розгляду адміністративної справи та встановлення вини правопорушника. Перед винесенням постанови відбувається складання протоколу та виклик особи для розгляду справи. Постанова може бути винесена протягом 3 місяців з моменту виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через 1 рік з дати його вчинення.
В постанові обовʼязково повинна бути зазначена наступна інформація:
  • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
  • дату розгляду справи;
  • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
  • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
  • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
  • прийняте у справі рішення.
В постанові може бути прийняти одне з рішень: про накладення адміністративного стягнення або про закриття справи. Стягнення застосовується у разі встановлення складу правопорушення та вини особи.

Справа може бути закритою у разі:
) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;
3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;
4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;
6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;
7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків
8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;
9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Важливо, що за правилами постанова повинна бути прийнята за присутності особи, яка притягується до відповідальності. З цією метою правопорушнику надсилається повістка про виклик з повідомлення про час, дату та місце розгляду справи. У разі належного повідомлення та неявки особи, розгляд справи відбувається без присутності.
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. У разі накладення грошового штрафу, він повинен бути оплачений протягом 15 днів або оскаржений до суду протягом 10 днів.

Випадки, коли постанову можна оскаржити

Постанову про адміністративне правопорушення можливо оскаржити шляхом подачі позовної заяви до місцевого суду протягом 10 днів з моменту отримання самої постанови. Доволі часто до відповідальності притягуються військовозобовʼязані, які не порушували правила військового обліку та не вчиняли будь-яких інших протиправних дій. В такому випадку штраф можна буде скасувати.
Поширеними причинами скасування постанови, є порушення процедури накладення штрафу та прав особи на участь у розгляді справи та права на захист. Детальніше стосовно підстав, за якими штраф скасовується можна ознайомитись тут.

Допомога адвоката

Якщо вас цікавить консультація стосовно притягнення до відповідальності за порушення правил військового обліку, ви можете звернутись до юридичної компанії INSEININ. Також наші адвокати можуть визначити наявність підстав для скасування постанови та грошового штрафу та надати повний супровід цієї процедури.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲